филм

(ВИДЕО) Излезе трејлерот за новиот документарен филм за Ерик Клептон

„Знаев дека сум различен, но не знаев зошто”, вели Клептон, додека неговите врсници кажуваат како направи успешна револуција во свирењето гитара. Уште еден документарен филм посветен за позната ѕвезда ќе се прикаже на филмскиот фестивал во Торонто. Станува збор за богот на гитарите, легендарниот Ерик Клептон. На почетокот на филмот …

Повеќе »

(ФОТО) „Боемска рапсодија“:Вака ќе изгледа Фреди во филмот

Иако актерот Саша Барон Коен со години се трудел да ја добие улогата на Фреди Меркјури, тој се повлекол од проектот поради разминување во креативните ставови.Улогата ја добил Реми Малик а глумецот сега по прв пат се покажал во таа улога. Екипата зад филмот „Боемска рапсодија“, биографско дело за периодот …

Повеќе »

Документарецот на Лејди Гага на филмскиот фестивал во Торонто

Лејди Гага како да има тајно име „шок“ па сега изненадува и со документарец. Филмот ќе биде достапен на Нетфликс од 22. септември. Лејди Гага го објави трејлерот за нејзиниот нов документарец. Во новото видео фановите на Гага можат да видат што се случуваше зад сцената, додека мега популарната Лејди …

Повеќе »

Следниот Џемс Бонд ќе донесе голема промена во дејствието на филмот

Повеќе нема сомнение дека Даниел Крег уште еднаш ќе се појави во улогата на Џемс Бонд. Сега е откриено и за каков филм станува збор. Сајтот Page Six, наводно, од „холивудски инсајдер“ дознава дека Бонд во новиот филм ќе ја напушти тајната служба и ќе се ожени со жената која …

Повеќе »