филм

(ВИДЕО+ФОТО) „Ѓаволот го носи Прада“ – Гледачите во шок: После 11. години на виделина излегла сцена која можела да го промени целиот филм

Повеќето од вас сигурно многу добро се сеќаваат на филмот „Ѓаволот носи Прада“ со Мерил Стрип и Ен Хатавеј во главните улоги. Освен жените и љубителите на модата овој филм со своето дејствие привлекол и многу други гледачи и ги воодушевил. Меѓутоа, после 11. години еден човек открил зошто клучната …

Повеќе »

Починала глумицата Новел Нелсон

Глумицата Новел Нелсон која глумела во остварувањата „Antwone Fisher“, „The Devil’s Advocate“, „A Perfect Murder“, починала во 77. година. Новел која глумела во повеќе од стотина телевизиски, филмски и тетарски остварувања во текот на кариерата долга 60. години, починала во петокот. Актерката се прославила со главната улога на Бродвеј во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вистински убиец: Шварценегер конечно одлучил да ни се врати

Легендарниот разбивач веќе го имаме видено во комедиите „Близнаци“ и „Полицаец од градинка“ како и  „Кактус Џек“,а  на социјалните мрежи редовно го покажува својот талент за комедија  Комедијата која прво го имала називот „Why We’re Killing Gunther“  а која потоа е скратена само во „Killing Gunther“ е враќање на Арнолд …

Повеќе »

Стивен Спилберг: „Во школо ме малтретираа и ме исфрлија од Колеџ!“

А, сега е еден од најдобрите режисери но и најбогати луѓе во светот… „Кога за вас ќе снимат документарен филм кој ќе се прикажува на еден од најпрестижните филмски фестивали знаете дека во животот сте направиле добра работа“ вели Спилберг. Детали од животот на врвниот режисер и неговиот пат до …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Започнува венецијанската мостра: Светските ѕвезди на Лидо

Со филм на Александер Пејн,вечерва свечено ќе биде отворен 74. фестивал во Венеција. Во трката за главната награда, Златен лав, оваа година влегуваат 21. остварување… Со научно-фантстичната драма „Намалување“ (Downsizing) на американскиот режисер Александер Пејн, кој се прикажува вон конкуренција, вечерва свечено ќе биде отворена 74. венецијанска Мостра, еден од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Филмски хит: Откриена актерската екипа на филмот за Фреди Меркјури

Сите обожаватели на рок музиката конечно можат да здивнат бидејќи во полна подготовка е филмот кој на филмските платна ќе го пренесе животното дело на еден од најпознатите рок состави на сите времиња „Квин“, а сега е позната и актерската екипа. Конечно на јавноста и е позната актерската екипа која …

Повеќе »

Почина позната француска актерка

Француската актерка Миреј Дарк почина синоќа на 80 годишна возраст, јави РТЛ повикувајќи се на семејството на актерката. Дарк е родена во 1938 година, а често ја споредуваа со Брижи Бардо. Нејзината филмска кариера започнала во 1960 година кога снимила околу 50 филмови. Сепак, најпозната ќе остане по познатиот долг …

Повеќе »

Почина еден од највлијателните режисери

Еден од највлијателните режисери во жанрот на хоророт, најпознат по филмовите „Тексашкиот масакр со моторна пила“ и „Полтергејтс“, Тоуб Хупер, починал во саботата на 74-годишна возраст. Како што пишува магазинот Variety во неделата повикувајќи се на полицијата на Лос Анџелес, Тоуб Хупер починал во својот дом во предградието Шерман Оукс, …

Повеќе »

(ФОТО) Фатени: Страствен бакнеж на Гвинет Палтроу и Роберт Дауни Јуниор

Американските глумци Гвинет Палтроу и Роберт Дауни Јуниор се „фатени“ за време на снимањето на една сцена од четвртото продолжување на филмскиот серијал „Одмаздници“ во кој ги глумат Железниот човек, Тони Старк, и свршеничката на суперјунакот. Во филмската приказна, Дауни Јуниор и Палтроу, односно Тони Старк и Пепер Потс се …

Повеќе »