филм

Документарецот на Лејди Гага на филмскиот фестивал во Торонто

Лејди Гага како да има тајно име „шок“ па сега изненадува и со документарец. Филмот ќе биде достапен на Нетфликс од 22. септември. Лејди Гага го објави трејлерот за нејзиниот нов документарец. Во новото видео фановите на Гага можат да видат што се случуваше зад сцената, додека мега популарната Лејди …

Повеќе »

Следниот Џемс Бонд ќе донесе голема промена во дејствието на филмот

Повеќе нема сомнение дека Даниел Крег уште еднаш ќе се појави во улогата на Џемс Бонд. Сега е откриено и за каков филм станува збор. Сајтот Page Six, наводно, од „холивудски инсајдер“ дознава дека Бонд во новиот филм ќе ја напушти тајната служба и ќе се ожени со жената која …

Повеќе »

Нов Џокер: Мартин Скорцезе за улогата го сака Леонардо ДиКаприо!?

Епскиот негативец досега го глумеле врвни глумци, па зошто да се менува таа традиција?Големиот Џек Николсон, починатиот Хју Легер, лудиот Џаред Лето. Дали ни доаѓа и Леонардо ДиКаприо? Студиото „Ворнер Брос“ има година која без проблеми може да ја памти. Не само што ги „разнеле“ кино благајните со своите филмови …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Ѓаволот го носи Прада“ – Гледачите во шок: После 11. години на виделина излегла сцена која можела да го промени целиот филм

Повеќето од вас сигурно многу добро се сеќаваат на филмот „Ѓаволот носи Прада“ со Мерил Стрип и Ен Хатавеј во главните улоги. Освен жените и љубителите на модата овој филм со своето дејствие привлекол и многу други гледачи и ги воодушевил. Меѓутоа, после 11. години еден човек открил зошто клучната …

Повеќе »

Починала глумицата Новел Нелсон

Глумицата Новел Нелсон која глумела во остварувањата „Antwone Fisher“, „The Devil’s Advocate“, „A Perfect Murder“, починала во 77. година. Новел која глумела во повеќе од стотина телевизиски, филмски и тетарски остварувања во текот на кариерата долга 60. години, починала во петокот. Актерката се прославила со главната улога на Бродвеј во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вистински убиец: Шварценегер конечно одлучил да ни се врати

Легендарниот разбивач веќе го имаме видено во комедиите „Близнаци“ и „Полицаец од градинка“ како и  „Кактус Џек“,а  на социјалните мрежи редовно го покажува својот талент за комедија  Комедијата која прво го имала називот „Why We’re Killing Gunther“  а која потоа е скратена само во „Killing Gunther“ е враќање на Арнолд …

Повеќе »

Стивен Спилберг: „Во школо ме малтретираа и ме исфрлија од Колеџ!“

А, сега е еден од најдобрите режисери но и најбогати луѓе во светот… „Кога за вас ќе снимат документарен филм кој ќе се прикажува на еден од најпрестижните филмски фестивали знаете дека во животот сте направиле добра работа“ вели Спилберг. Детали од животот на врвниот режисер и неговиот пат до …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Започнува венецијанската мостра: Светските ѕвезди на Лидо

Со филм на Александер Пејн,вечерва свечено ќе биде отворен 74. фестивал во Венеција. Во трката за главната награда, Златен лав, оваа година влегуваат 21. остварување… Со научно-фантстичната драма „Намалување“ (Downsizing) на американскиот режисер Александер Пејн, кој се прикажува вон конкуренција, вечерва свечено ќе биде отворена 74. венецијанска Мостра, еден од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Филмски хит: Откриена актерската екипа на филмот за Фреди Меркјури

Сите обожаватели на рок музиката конечно можат да здивнат бидејќи во полна подготовка е филмот кој на филмските платна ќе го пренесе животното дело на еден од најпознатите рок состави на сите времиња „Квин“, а сега е позната и актерската екипа. Конечно на јавноста и е позната актерската екипа која …

Повеќе »