домашни звезди

(ФОТО) Нашите танчерки први во светот:Македонската химна ечеше во Атина!

Во Атина, Грција, се одржува Светското првенство во танц. Македонските танчерки се први во светот на Светско првенство во танц кое се одржува во Атина, Грција. Златната медаља им припадна на девојчињата од групата „Џуџиња“, на првиот ден од танцовиот натпревар, во категоријата латино шоу. Освен злато, македонските танчерки, јуниорки …

Повеќе »

(ФОТО) „Пелистерка“ ја продолжува традицијата: Кои се секси спортистките на годинешниот календар?

Следејќи ја својата мисија, поддршка на спортот во секој облик, годинава компанијата „Пелистерка води“ одлучи дванаесетте месеци за 2018. година да ги одбележат 12. македонски спортистки од најразлични спортови. Имено, станува збор за девојки кои што во своите спортски дисциплини, забележале исклучителни резултати. „Пелистерка“ го објави својот календар за 2018 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Даниел Кајмакоски: Од победник во „Икс фактор“ и ТЛЗП до пејач на народно во кафеани

Од видеото не може да се заклучи дека Даниел случајно „залутал“ во кафеана па го грабнал микрофонот… Откако стана татко, поп-пејачот Даниел Кајмаковски како да стагнира со својата музичка кариера. Иако одамна нема нова песна, тој со пејачите во студио ја сними Божиќната песна пред новогодишните празници. Покрај ова, на …

Повеќе »

Боки 13 му помогна на познатиот готвач Антонио: Ќе остане во својот дом и ќе добие работа!

По вчерашната објава за Антонио Јанковски, познатиот македонски готвач кој боледува од карцином, и веста дека мора да ја напушти куќата во која живее, Бојан Јовановски, претседателот на Меѓународен сојуз – Скопје, јавно рече дека ќе му помогне. Во јавноста познат како Боки 13, на својот фејсбук-профил напиша дека проблемот …

Повеќе »

(ФОТО) Трите сестри Грубовиќ позираат со ќерките: Натали за првпат го покажа бебето!

Со години беше наша „Лото“ девојка за да еден ден реши и си замине. Но, повторно се врати за да тука го донесе на свет своето прво дете… На 27.ми септември во една приватна скопска клиника со своето прво дете се породи поранешната Бинго девојка Натали Грубовиќ, која на свет …

Повеќе »

Тијана проговорила за најголемата глупост која ја направила пред 17. години – а и го променила животот!

Тијана е позната како пејачка со ведар дух, а на снимањето на „ТЛЗП“ најмногу се дружела со Мира Шкориќ, но и дека многу добро се забавува… „Ние две воопшто не зборуваме за естрадата , туку за децата, здравјето…Немаме многу време да ги озборувме колегите и да зборуваме за нив,тоа навистина …

Повеќе »

(ФОТО) Лицемерие: Цеца е секси а за Сузана Гавазова се вели „гради на изволте“

За аутфитот на Сузана Гавазова на неодамна одржаниот фолк фестивал „Роса“ во јавноста се направи вистинска сензациа и се’ со коментари во стил дека била многу разголена и ја „надминала Цеца“. И покрај тоа што е мајка на две деца, фолк-пејачката Сузана Гавазова е една од најзгодните пејачки на нашата …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана сигурна дека синот Вук е нејзина копија – Но, други мислат поинаку!

Пејачката Тијана Дапчевиќ на својот инстаграм-профил објавиа фотографија на која прави споредба помеѓу себе и нејзиниот син Вук. Pronadji razliku🙈🙈🙈❤️❤️❤️ #majkin #Vook❤️ A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on Aug 27, 2017 at 1:30pm PDT Двете фотографии се од времето кога и Вук и Тијана биле бебиња, двајцата „фатени“ …

Повеќе »

Зошто, водителката, Милена Антовска го сменила името на ќерката

По три месеци откако се породи, водителка Милена Антовска се појави пред камерите во отворената програма на „Канал 5“ телевизија и кажа дека и’ го сменила името на својата ќерка. Па така сега, тримесечното бебе веќе не е само Лана туку и Марија. „Со Гордан, сопругот, решивме да го смениме …

Повеќе »