домашни звезди

(ФОТО) Љубовта помеѓу Ева Заева и Душко Чифлиганец едноставно – ЦВЕТА!

Внуката на Зоран Заев, Ева Заева, заедно со синот на бизнисменот Ванчо Чифлиганец, Душко, уживаат во заедничкото време. Тие не сакаат премногу да се експонираат, но и’ не се кријат премногу од очите на јавноста. И’ ако до пред некој месец се’ беше прекриено со превезот на тајните се чини …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Спасовска го промовираше видеото за „Играј со срце“

Марија Спасовска со песната „Играј со срце” конечно ја раздвижува тинејџ сцената во Македонија. Вчеравечер на 30. мај во „Public room” во Скопје се одржа промоцијата на првиот видео запис на Марија Спасовска, за тинејџерската песна „Играј со срце”. „Играј со срце” е песна која освојува уште на првото слушање …

Повеќе »

(ФОТО) Најголемата љубов на Тоше Проески, Адријана Будимир продолжи понатаму но по судски пат и’ ја докажа нивната голема љубов!

Сигурна во себе и својата љубов со Тоше, како и СМС пораките во телефонот, Будимир покрена судски спор со Петровиќ. Доказниот материјал потврди дек во ноќта пред Тоше да тргне на судбинското патување, Адријана и пејачот биле заедно. Сите ние сме сведоци за трагедијата поврзана со смртта на најголемата музичка …

Повеќе »

Бобан Милошески – „Авалон“: Иван Мирчевски да се извини за културниот геноцид што го внесе, измисли и спроведе во Македонија!

Не стивнуваат реакциите по синоќешното гостување на директорот на „Канал 5“, Иван Мирчевски, во дебатната емисија „Само вистина“ која се емитува на неговата матична ТВ-куќа, а во која јавно се извини за погрешното известување од страна на  телевизијата за време на претходната власт. „Ако било режим, мислите се работело во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Визионери: Предлогот на Миле Паника од „К-15“ за новото име на Македонија станува реалност!

Кога македонскиот црн хумор ќе стане реалност… И’ додека нашите новинари и аналитичари се чудат на креативноста на нашиот преговарачки тим и се изненадени од новиот предлог, генијалците од „К-15“ пред толку години беа најблиску до конечното „решение“… Погледнете го видео обраќањето пред десетина години на Миле Паника:

Повеќе »

(ФОТО) Адам Лабунски глуми голем професионалец: Не враќа капар ниту за загубен млад живот!

Адам Лабунски, пејачот кој си направи кариера со настапите на „Пинкови ѕвезди“ требало да пее на матурска забава, но за жал матурантот починал. Лабунски за настапот земал капар и сега, иако нема да пее бидејќи момчето починало, не сака да го врати капарот земен од ожалостеното семејство. На социјлните мрежи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога Македонката пее цело студио е на нозе: 90.годишната Доби од Дојран воодушевува во „Никогаш не е доцна“

„Без Добрила во Дојран нема ниту една забава. Едноставно, се чека на неа бидејќи се знае дека кога Доби ќе дојде се’ е весело и поубаво“ ни рече во јануари еден жител на Дојран со кого случајно се сретнавме, но темата Добрила сама се наметна… Во српското музичко шоу „Никогаш …

Повеќе »

(ФОТО) Сефер Цаноски се ожени во Истанбул: „Без љубов не се живее!“

Веќе пишувавме дека Сефер Цаноски и Лејла Рамковска се разделиле и дека се кој продолжил понатаму, но децата им се заедничка грижа.И, додека Лејла е доста таинствена, Сефер на својот Фејбук профил објавил фотки од свадбата во Истанбул… Познатиот бизнисмен и сопственик на ФОН Универзитетот, Сефер Цаноски, со својата избраничка …

Повеќе »

Интервју со скопскиот бенд Conspiracy: Не очекувавме дека за нашата музика може да има толкав интерес

Conspiracy e скопски бенд кој победи на Лузер Фест претходната година. Станува збор за треш метал бенд кој веќе има настапувано на многу музички манифестации и клубови. Членови на бендот се Стефан Трајкоски (вокал, ритам гитара), Давор Капац (соло гитара), Иван Димишков (тапани) и Милош Благоевиќ (бас гитара). Редакцијата на …

Повеќе »