домашни звезди

(ФОТО) Ева Заева навистина знае да ужива: Со дечкото, Душко Чифлиганец, престојува на Бали!

Внуката на премиерот Зоран Заев,Ева, со својот дечко Душко Чифлиганец, одлучија да избегаат од стандардите и дел од летото да минат на Бали, во Индонезија. Но, не се упатија само на плажите, туку посетија храмови, оризови полиња… Our super monday in #bali 🌴❤️ A post shared by Eva Zaeva (@evazaeva) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тамара Тодевска со оригинална идеја да го соопштите полот на бебето!

Да ја нема треба да ја измислиме. Тамара Тодевска е една од пооригалните македонски пејачки која како да е пред своето време. Живее тука, со нас, во Македонија, оформи семејство, чека принова, но… Со своето однесување на оригинален начин покажува дека и тука во нашите простори можат „две лубеници под …

Повеќе »

(ФОТО) Талат Џафери ја омажи ќерката Бесиана

Голема радост во семејството на претседателот на Собранието, Талат Џафери. (фото – тв21.) Неговата ќерка Бесиана Џафери се омажи со Лабинот Беќири, долгогодишна врска која минатата година во мај младите ја одбележаа со свршувачка. Она што беше посебно за оваа венчавка беше фактот што свадбата траеше неколку дена и беше …

Повеќе »

Антонио Молошоски по четврти пат татко: Повеќе деца, повеќе среќа!

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски по четврти пат ќе стане татко. Тој и сопругата Симона чекаат ќерка. Пред две недели, пратеникот ги почестил со благо своите колеги пратеници во Собранието, заради радосната вест и бременоста на неговата сопруга Симона. Антонио Милошоски за „Репортер“ потврдил дека по четврти пат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јовица Михајловски „ја исплука“ реклама на „Златен даб за светско“: Еве како ја „преправи“ – Оригинално, вистинито и духовито!

Не знам за вас, но во она „брдо од реклами“ кои МТВ ги емитуваше во изминатите 30. дена додека траеше СП во Русија, според здодевноста ни се издвои онаа за пивото „Златен даб за светско“ во која единствен монолог (добро, се кажуваат уште неколку збора) беше: еј дечки, уште едно, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Треба да кречите: Бубо Каров, поетот за бои, има одличен совет!

Доколку го следевте светското првенство во фудбал не можевте да не го забележите Бубо Каров во рекламата за бои за кречење. И, рака на срце – тоа беше малку здодевно, толку често…Не, дека имаме нешто против Бубо Каров или производот кој се рекламира, напротив – секогаш е добро да се …

Повеќе »

(ФОТО) Атрактивната Ева Заева открива зошто „Само небото е лимит“!

Внуката на Зоран Заев, Ева, последниве години го привлекува вниманието. Не само поради роднинските врски со македонскиот премиер туку и со секогаш атрактивните фотографии на Инстаграм. Иако е доста таинствена, сепак одвреме навреме споделува и интимни моменти… Љубовта го врти светот ❄️🌍 A post shared by Eva Zaeva (@evazaeva) on …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Велевска,пред бројните обврски, на заслужен семеен одмор!

Нашата популарна пејачка, Елена Велевска, го користи секој момент да биде со своите деца па по завршувањето на училишната година своите три ангели ги однесе на заслужен одмор… Малку дружење пред нејзините бројни обврски, што секоја година ги носи летото,не е на одмет, па ни откри како таа со Софија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонско девојче со глас од милион долари:Драгана освојува во музичкото шоу „Некои нови…“

Во секоја емисија на регионалото музичко шоу „Неки нови клинци“ имаме прилика да гледаме различни кандидати кои имаат прилика да го покажат својот талент, а меѓу нив и деца од Македонија. Во најновото издание на регионалното музичко шоу „Неки нови клинци“ настапуваше и 12.годишната Драгана Костова од Струмица. Таа се …

Повеќе »