домашни звезди

(ВИДЕО+ФОТО) Лила Филиповска по трет пат решила да каже „ДА“

Иако неколкупати досега изјавила дека тешко би се одлучила повторно да заплови во брачните води, ТВ водителката Лила Филиповска по третпат во својот живот кажа „ДА“ и тоа на најромантичниот ден во годината – Денот на вљубените. “Дали да кажам да?”, гласи описот на фотографијата на нејзиниот Инстаграм профил, а …

Повеќе »

Македонското девојче урива рекорди: После четири распродадени, ќе има и’ три концерти во март!

Каролина Гочева, одамна знаеме, дек е извонреден вокал, но по најновите информации може уште повеќе да се гордее со својата работа… Четирите, најавени, концерти во февруари, на кои што Каролина ќе го промовира новиот албум „Извор“, за 23, 24, 25 и 26-ти февруари се РАСПРОДАДЕНИ. Поради големиот интерес, закажани се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сара Мејс со две нови песни

Излези од кутија…. Се’ е прекрасно!Мејс го слика општеството со ноти! Сара Мејс повторно докажа дека креативноста ја има во безброј облици, а инспирацијата ја црпи од времето во кое живее. Овој пат,Сараобјавидве нови песни „Излези од кутија“ и „Сè е прекрасно“. Таа сака да даде оригинална и автентична слика …

Повеќе »

(ФОТО) Едина Муса како вајана во секси венчаница

Македонската кошаркарка, Едина Муса, напорно се подготвува со репрезентацијата за претстојните квалификациски средби против Хрватска и Италија. National Basketball Team #MACEDONIA A post shared by edina musa (@edina_musa) on Feb 6, 2018 at 5:05am PST Но, таа одвои време да облече и’ венчаница. Нејзините фотографии на овој моден настан предизвикаа …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана Дапчевиќ за фотосесија во долна облека го стопирала сообраќајот среде Белград!

За снимање за белградски „Глоси“, Тијана се согласила да позира на белградските улици. И’, не би било ништо необично ако Тијана не позирала во долна облека и нагрната само со палто… Со една од фотографиите „се пофалила“ на нејзиниот профил на Инстаграм кој е обично отворен за секој нејзин обожавател …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонската пејачка воодушеви на „Ѕвездите на Гранд“: И’ со пеењето и со изгледот!

Елена пееше песни од Марија Шерифовиќ и Тамара Тодевска, за да Марија на тоа искоментира дека токму поради тоа таа е храбра девојка и кандидатка, бидејќи нејзините песни се навистина тешки за пеење. „Најдобра пејачка од Македонија, за оваа сезона, ако гледаме како целосен пакет“, „Не да знае да пее, …

Повеќе »

Кили нема проблем да се смени името на Македонија!

Кирил Поп Христов – Кили во изјава за американски весник вели дека нема проблем да се смени името на Македонија! Актерот Кирил Поп Христов пред околу еден месец се врати во Македонија од Еквадор. Но, денес предизвика големо внимание со изјавата што се најде на страниците на „Вол Стрит журнал“. …

Повеќе »

(ФОТО) Игор Џамбазов повторно со старата љубов!

  Сигурно се сеќавате дека миленичката на нашиот шоумен, Игор Џамбазов, Емилија Џамбазова Бавчанска, пред околу една година беше една од најпопуларните мачки на социјалната мрежа Фејсбук. Нејзиниот газда го „нарекуваше“ хомо-сапиенс, а пак тој нејзе ја возвишуваше до небо со подарената љубов. Покрај него и она стана популарна, па …

Повеќе »

(ФОТО) Јана Бурческа објави фотографија од ќерката Дона!

Минатата година не претставуваше на Евровизија и преку спотот ни соопшти дека е бремена, а потоа пред ТВ камерите во живо беше „запросена“… Но,откако на 11. октомври нашата позната поп-пејачка Јана Бурческа и нејзиниот сопруг Александар станаа родители, Јана целосно ги остави социјалните мрежи и ретко беше активна. Ho ho …

Повеќе »