домашни звезди

(ФОТО) Уште еден македонски „браколом“:Се разведува Коки (дел од дуото “Дуле и Коки“)

Деновиве дел од домашните медиуми пишуваат дека музичарот Никола Јанков – Коки, кој беше дел од дуото „Дуле и Коки”, и неговата сопруга Росана се разведуваат. Двојката која е во брак повеќе од 10. години и ја имаат ќерката Лара, наводно решила да стави крај на бракот, а чаршијата на …

Повеќе »

Тамара шокира со необичното име за нејзиниот син

Во премиерното издание на новото естрадно шоу „Ексклузив“ на 1ТВ, Тамара Тодевка откри како ќе се вика нејзиниот син. Пејачката треба да се породи со второто дете за неколку месеци. За нејзиниот син спреми необично име – братот на Хана ќе го крсти Дарент. Погледнете го нејзиното гостување тука.

Повеќе »

(ФОТО) Радмила Шеќеринска е горда ќерка на својот татко: Погледнете зошто!

„Горда ќерка на млад и неуморен 70годишник! Браво за новото освојување на Кораб!“, напиша Радмила Шеќеринска на својот профил на фејсбук. Горда ќерка на млад и неуморен 70годишник! Браво за новото освојување на Кораб! Gepostet von Radmila Sekerinska am Montag, 10. September 2018 Најчесто гледаме и слушаме како родителите се горди …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Каде беше Маријана додека нова Лото девојка делеше среќа?

Редовните играчи на Лото и Џокер во саботата, при извлекувањето од последното коло, доживеаа мало изненадување. Наместо Маријана, среќата ја делеше друга девојка… Водителката од утринската емисија на ТВ Сител „Ја сакам Македонија“, во саботата, ја замени Маријана пред малите екрани. Елена Стојановска на својот Инстаграм профил сподели фотографија од …

Повеќе »

(ФОТО) Сара и Димитар добија ќерка: Се роди Илина!

Пејачката Сара Костадиновска и нејзиниот сопруг водителот Димитар Атанасовски денеска станаа родители. Утрово се роди нивната ќерка Илина. „Не е лажна тревога…… Најсреќна на свет сум! Не ми се верува какво е чувството“, напиша Сара. Не е лажна тревога…… Најсреќна на свет сум! Не ми се верува какво е чувството…… …

Повеќе »

(ФОТО) По написите дека била неверна, Ирена Спасовка конечно проговори за прекинувањето на 13. годишната врска со Орце Гелевски!

Иако 13 години живееја под ист покрив, Ирена и Орце сепак не ставија потпис и никогаш не стапија во брак… Естрадно –новинарската двојка, Ирена Спасовска и нејзиното момче Орце Гелевски се разделија по 13 годишна врска и ставија крај на нивниот заеднички живот. Во медиумите се шпекулираше дека причина за …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Борис Трајковски болката ја претвори во гордост: Споменот на татко и не бледнее!

Неговата ќерка. Сара, која му беше слабост, денеска е горда на својот татко и живее во Њујорк од каде често објавува фотографии. Нема човек што не се сеќава на македонскиот претседател Борис Трајковски кој беше миленик на целата нација. Трајковски животот трагично го загуби во авионска несреќа на 26 февруари …

Повеќе »

(ФОТО) Нова гордост за нашиот пејач: Ѓоко Танески стана магистер

Македонскиот пејач пред своето име ја додаде кратенката М-р. Ѓоко Танески од денеска е магистер. Пејачот својата магистратура ја одбрани во Универзитетот за туризам и менаџмент во Скопје.

Повеќе »

(ФОТО) Калиопи во жалост: „Ти беше таа што за прв пат ме однесе на опера…“

Пејачката Калиопи на својот Инстаграм профил емотивно се збогува со личноста која ја одредила нејзината професија и иднина -со својата тетка. Таа открива дека тетка и била онаа што секогаш ја поддржувала и ја поттикнала да биде музичар. „Ти беше Таа што за прв пат ме однесе на Опера… ја …

Повеќе »