домашни звезди

(ВИДЕО+ФОТО) Успех за младиот Македонец: Симеон Коруноски победник на Меѓународниот фестивал „Златен костен“ во Бугарија

Младиот македонски пејач Симеон Коруноски остври голем успех на меѓународен фестивал во Петрич, Бугарија. Грандиозната сцена го осветли небото на Петрич на 23.тото издание на Меѓународниот фестивал за нови песни „Златен Костен“ во Бугарија. Преполниот аудиториум со млада публика која едвај беше спречена да се качи на самата сцена, беше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Елена не го заслужува тоа: Мистериозната Ина Многуфина на Фејсбук ја „исплука“ новата песна „Текила и лимон“!

Денес, навистина, секој си дава за право да коментира и оценува нови песни и видео спотови на македонските изведувачи! Но, треба ли? Дали македонските пејачи треба да ги оценуват сите оние кои одат на некои Лукаси, Цеци, елени…и слично…што доаѓа од северниот сосед… „Текила и лимон“ на Елена Ристеска беше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Срамни слики од „домот“ на Тоше Проески: И’ по 10. години сеуште почива во гроб ограден со пластика

Секојдневно сме сведоци на најава на разни активности по повод десетгодишнината од смртта на Тоше Проески, и тоа од страна на Фан клубот и Фондацијата… Но, годините минуват, а некои нешта не се менуваат. Срамно е што и после десет години ништо не е променето со вечното почивалиште на најголемиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новиот спот на Елена за „Tequila & Lemon“ по светски терк!

Пејачката Елена Ристеска синоќа го промовираше спотот за својата нова песна „Tequila & Lemon“. Спотот е по светски терк, со многу девојки, танцување и плажа, во стилот на светската ѕвезда Бијонсе.Текстот е на пејачката, а Дарко Димитров влезе во улогата на продуцент, композитор и аранжер. Спотот е снимен во Грција. …

Повеќе »

(ФОТО) Кој се’ беше на свадбата на деценијата: Каролина не заборавила никого, од колеги до актери и бизнисмени!

Нашата музичка ѕвезда Каролина Гочева вчера стапи во брак со уметникот Михаил Корубин, во близина на Скопје, кај аеродромот Стенковец. И додека свадбената церемонија и прослава траела веќе половина естрада објавила фотографии од среќниот пар, како и дел од атмосферата. Според фотографиите од Фејсбук и Инстаграм не е тајна дека …

Повеќе »

(ФОТО) Ексклузивно:Фотографии од свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин!

Денес на непозната локација, во околината на Скопје, своето „ДА“ го изрекоа Каролина Гочева и Михаил Корубин. Како и што прилега, првите фотографии од свечениот син ги објави Дамјан Корубин, брат на младоженецот.

Повеќе »

Подготвена цела естрада: Денес се мажи Каролина

Веќе сè е спремно за свадбената церемонија која ќе се случи во Скопје, а на свадбата, покрај семејството, ќе присуствуваат и голем број колеги и пријатели како што се Елена Ристеска, Тамара Тодевска, Тијана Дапчевиќ, Калиопи…  

Повеќе »

Допрете ја вселената на 26ти септември заедно со Сара Мејс

Под покровителство на Град Скопје во вторник, 26ти септември 2017, во 20.00 часот на плоштад „Мајка Тереза“ ќе се одржи голем концерт на Сара Мејс. Истиот е бесплатен и од отворен карактер и гарантира одлична атмосфера под отворено небо за сите. „Нашите артистички изразувања се изјава на карактерот и енергијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Антониа Гиговска трета на фестивал во Италија

Нов настап, нов успех на македонската млада пејачка Антониа Гиговска. Изминатите неколку дена Антониа беше на „Златен фестивал 2017“ во Неапол, Италија. И, оттаму се врати со трета награда… Македонската експедиција не била многу голема, а се’ било идеја на Марјан Катароски,претседател на Светско здружение на фестивали, кој сакал на …

Повеќе »