домашни звезди

(ФОТО) Калиопи си дојде ДОМА!

„Дојде и овој ден! Дали сум на море? Не! Дали би сакала да бидам? Да! Дали им се радувам на годиниве? Да! Дали би сакала да бидат помалку? Не! Дали сум задоволна со мојот живот? Да! Дали би сменила нешто? Не! Затоа што за сите овие години, со сите мои …

Повеќе »

(АУДИО) Нова песна на Елена Ристеска и италијанскиот диџеј Dj Sparadise

Нова песна на англиски јазик отпеана од македонската пејачка и автор Елена Ристеска и познатиот италијански диџеј Франческо Спарачело или Dj Sparadise. Соработката помеѓу италијанскиот диџеј Дј Сперадајз и Елена се роди пред повеќе од година дена, кога познатиот диџеј бараше соодветен вокал и мелодија за неговата тогашна трака која …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „ДНК“ со новата тема „Романи“ го најавува јубилејниот концерт на 3. декември

Не, не ништо не, овие години не промениле, срце полно рани, рани, рани, рани, во душа празни страни, непишани романи… вака гласи рефренот од новата тема на ДНК, со наслов „Романи”, а со која момците го заокружуваат последниот студиски материјал „Дваесет”. „’Романи’ е една убава љубовна тема. Метафорична приказна, несекојдневен спој …

Повеќе »

(ФОТО) Време беше: Голем и’ солистички концерт на „Некст Тајм“ во Скопје!

На 17-ти декември во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, голем солистички концерт ќе одржи македонскиот музички бренд – „Некст Тајм“.Тие ќе бидат придружувани од нивниот бенд, на чело со маестралниот композитор и музичар – Николче Мицевски, со кои ќе го презентираат нивното музичко творештво, како и материјалот од нивниот …

Повеќе »

Синоќа се одржа музичкиот настан „Ослободуење на Скопје“

Синоќа во House of Legends, се одржа музичкиот настан „Ослободуење на Скопје“ посветен на празникот 13 Ноември – денот на ослободувањето на градот Скопје во Втората светска војна. Ова беше прва година по ред да се одржува ваков фестивал со тенденција да стане традиционален. Настанот беше во организација на „Две …

Повеќе »

Cruel го промовираше новиот албум „Подобар Свет“

Cruel е алтернативен рок бенд од Скопје. Го сочинуваат гитаристот и вокал Новица Василевски, тапанарот Трифун Јосифовски, и бас гитаристот Николовски Николче Ниџо. Бендот активно свири со преку 25. свои авторски песни и настапи на поголемите фестивали во земјата како Андерфест, Аларм фестивал, Дојран Рок Фест, Земјотрес итн. Тие го …

Повеќе »

(ФОТО) Антониа Гиговска се пофали со стајлингот за „Еден на еден“ – кај Жаре се појави без долна облека!

Новата сезона на „Еден на еден’ ќе стартува на 6. ноември на Канал 5, а една од гостинките е Антониа Гиговска која на својот профил на Инстаграм се пофалила со стајлингот. За тоа Антониа Гиговска доби скоро 7.000 лајкови и бројни коментари кои не ја штедеа. Младата пејачка, која периодов …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пее за нејзиниот „Омилен“, но таа стана омилена по настапот на „Макфест“: Марија Спасовска го промовираше спотот за новата песна!

Дефинитивно младата и талентирана пејачка Марија Спасовска беше една од најзабележаните учесници на овогодинешното издание на фестивалот „Макфест“, кој се одржа викендот во Штип. Нема сомнеж дека Марија ги освои срцата на публиката, а доказ за тоа се позитивните коментари кои не престануваат да пристигнуваат на нејзина адреса. Таа имаше …

Повеќе »

(ВИДЕО) За општината „не беше во концептот“ но народот реши нивната икона да има концерт – „Неготино за својата легенда и Ѓоко Ѓорчев за својот град“

„Неготино за својата легенда и Ѓоко Ѓорчев за својот град“, ќе се одржи во сабота со почеток во 19 часот, за кога е закажан концерт по повод 32. години на македонската музичка сцена на македонскиот Том Џонс. Средбата со своите сограѓани, што ќе се одржи во прекрасниот амбиент на неготинската …

Повеќе »