домашни звезди

(ФОТО) ПОДАРОЦИ ЗА НЕПОЗНАТИ – БИ САКАЛЕ ДА СМЕ КАКО РЕМЕНСКИ И СО ЛУЃЕТО ОД ТЕЛЕВИЗИЈА ДА СЕ ДРУЖИМЕ КАКО И ТАА:„Се познаваме колку што и вие се познавате, од телевизија“

Во ЈО се редат личностите кои се на било каков начин поврзани со Бојан Јовановски – ака Боки 13 – за случајот „Рекет“ – од бизнисмени до пратеници…Вчера пред обвинителката Вилма Рускоска се појави и’ пратеничката Фросина Ременски која на прашањата на новинарите изнесе некои нелогичности… Бојан Јовановски, рече дека …

Повеќе »

(ФОТО) ХУМАН АПЕЛ НА ЃОКО ЃОРЧЕВ ЗА ЗАШТИТА И ОБНОВА НА ШУМИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА:„Градоначалници, секогаш има време за песна сега е период за обнова на ‘белите дробови’ за нашите деца и нашата земја!“

Секојдневните пожари во нашата земја беа причина и за порака на познатиот пејач Ѓоко Ѓорчев кој својата загриженост за состојбата со шумите во Македонија ја искажа со пост на Фејсбук: „Мој апел и предлог до сите градоначалници. Деновиве сме сведоци на големи пожари кои ја зафатија нашата убава земја. Изгореа …

Повеќе »

(ФОТО) ГЕСТ ЗА ПОЧИТ – БРАВО ЗА „ДНК“: Донираа средства за обновување и пошумување на изгорениот предел во Велес!

За хуманоста на момците од „ДНК“ може многу да се пишува и говори но тие повторно даваат пример за тоа што значи да се биде ХУМАН И ЧОВЕК! Тие направија гест кој може само да се почитува и споделува… „Драги луѓе Со оглед на вчерашната природна катастрофа, пожарот кој ги …

Повеќе »

(ФОТО) Катица Јанева со нов имиџ: Морската боја ја „шета“ само по дома…

Иако имаше многу шпекулации каде ќе оди Катица Јанева, откако беше снимена на граничен премин, таа се појави на своето работно место… И, покрај депонираната оставка Јанева ја продолжи својата работа во рамките на која денеска  наредила да бидат  претресувани сите што работат во СЈО и кои влегуваат и излегуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Бојан Јовановски: „Јас сум јас а ВИЕ какви сте?“

Нема ден а да не се објави некоја „нова информација“ за Бојан Јовановски – во стилот: продолжен му е притворот, некои го нарекуваат педер (а претходно уживаат да се сликаат со него), други пренесуваат вести од странски медиуми… Но ние решивме да се вратиме две години и да ви пренесеме …

Повеќе »

(ФОТО) Најпопуларната македонска „Бинго девојка“ е повторно бремена!

Постарите сигурно се сеќаваат на извлекувањето на Бингото кое го водеа Игор Џамбазов и Натали Грубовиќ, а сигурно уште повеќе по репликата на Игор – „Ама фај му на човекот, ама дај му Натали на човекот“… Но, бинго девојката одамна не живее во Скопје а среќата ја најде во Србија… …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БОКИ 13 „РЕКЕТИРАЛ“ ПОРАДИ ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША: „Курир“ открива што плус се крие зад аферата „Рекет“

Дубиоза – Бојан Јовановски повеќе пати позајмувал големи суми пари од неговата пријателка Јелена Карлеуша, а за да ги врати, тој решил , во договор со македонскиот државен врв вклучувајќи го и премиерот Заев, да рекетира богат бизнисмен за дури 1,5 милиони евра… Уапсениот македонски презентер, бивш шоумен Бојан Јовановски, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски проговорила за разводот: “Нормално дека е тешко…!“

Освен за разводот, Димитриевска зборувала и за здравиот начин на живот, но и за успешната манекенска кариера. Во април оваа година се појави информација дека популарниот македонски пејач и победник на Икс фактор, Даниел Кајмакоски, се разведува од својата сопруга, манекенката Кристина Димитриевска. Парот стапи во брак во 2016 година, …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на премиерот Заев максимално го користи летото: После Грција со момчето одмора на Малта

Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра, годинава е матурантка и се чини дека решила максимално да ги искористи летните денови пред есенските обврски… Александра Заева ужива на Малта. Ќерката на македонскиот премиер Зоран Заев со нејзиното момче Иван Проданов после одморот во Грција, уживаат во убавините на Валета. View this …

Повеќе »