домашни звезди

(ФОТО) МАЛКУ РАБОТА МАЛКУ УЖИВАЊЕ: Зоран Заев со семејството на свадба „кај сватовите“

Пред патувањето во САД премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица и ќерката Александра бил на свадба кај семејството Проданови… Тоа и не е чудно со оглед на тоа дека неговата ќерка Александра Заева веќе подолг период е во врска со Иван Проданов. Македонскиот премиер со сопругата Зорица и ќерката Александра …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сузана Гавазова ја крена на нозе публиката: „Македонско девојче“ ечеше во Турција!

Македонската пејачка Сузана Гавазова имаше настап во Турција, на кој според видеото кое таа го објави на социјалните мрежи, присуствувале голем број Македонци кои живеат во Турција. Таа приреди вечер за паметење на која се пееше од „Македонско девојче“ до „Павле ми пие“, а се вртеше и оро. Освен со …

Повеќе »

(ФОТО) ГОРДОСТ: Ќерката на Влатко Стефановски стана доктор на науки во Италија

Ана, ќерката на легендарниот гитарист Влатко Стефановски, стана доктор на науки. Таа го одбрани докторатот на Универзитетот во Падова, Италија, а Влатко веднаш и се пофали дека таа докторирала и објави заедничка слика на „Инстаграм“. View this post on Instagram #thankyou #brijuni #kazalisteulysses A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Евро фест 2019: „Те сакам“ на Ѓоко Ѓорчев најслушана песна – но плени и со своите евергрини!

Синоќа во ДОМ на Армија во Скопје се одржа „Евро фест“ а наградата за најслушана песна му припадна на Ѓоко Ѓорчев за темата „Те сакам“(Сашо Ѓорѓиев, Огнен Неделковски,Филип Стевановски)… Но, по тој повод Ѓоко Ѓорчев имаше и шоу програма на која изведе неколку од своите најпознати евергрин  кавери, а за ова …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА: Популарниот музичар Aрчи станал татко на 60. години!

Повозрасните сигурно се сеќаваат на Арчи, музичарот кој настапи на неколку фестивали, „исфрли“ повеќе хитови…но, потоа преку ноќ замина во Дубровник (од каде што има потекло) и музиката ја остави на некои други… Златимир Аревски, познат во македонската јавност како Арчи, неодамна станал татко. Шеесетгодишниот пејач пред месец и половина …

Повеќе »

(ФОТО) Среќен роденден на Симон Трпчески: Најдраг подарок блузата дизајнирана од ќерката!

На 18. септември македонскиот маестро Симон Трпчески имаше роденден, јубилејниот 40.тти. И’, како секогаш кога станува збор за него – се е некако скромно, едноставно, симпатично… Така било и на неговиот роденден…Подароците, тортата, ерменскиот коњак се само дел од роденденската прослава но најважен подарок е блузата дизајнирана од неговата ќерка …

Повеќе »

(ФОТО) Александар Белов става крај на ергенскиот живот: Со фотографија од прстенот објави дека се вери со саканата Јелена

Македонскиот пејач, кој се прослави со учеството во шоуто „Операција Триумф“,Александар Белов има среќна вест – ја запроси својата девојка Јелена Станковиќ. 32-годишниот неготинец ја објави веста за свршувачката со фотографија од прстенот. View this post on Instagram Zvanično, DA 💍 A post shared by Aleksandar Belov (@aleksandarbelov) on Sep …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете како изгледа катчето во еко селото близу Мостар посветено на Тоше Проески: „СОБИ И ГРАДИНА“ со стихови од неговите песни!

Комплексот „Рај во рај“ се наоѓа на 60. километри од Мостар, а исто толку далеку од Сараево, поточно на 5. километри од магистралниот пат што ги поврзува двата града. Во подножјето на планината Прењ, овој комплекс се наоѓа покрај чистата река Идбар. Еко селото е посветено на голем број музички …

Повеќе »

(ФОТО) Дали ги прегрнувате и им свирите на луѓето кои не ви се блиски: Две фотки кои многу откриваат за Боки 13 и Кирацоски!

Се знаеме, не се знаеме. Блиски сме, не сме блиски…и така до недоглед, но не бадијала се вели дека една фотографија кажува 1.000 зборови… Еднаш го кандисал да се сликаат, а еднаш го премолил да му засвири, а тој на уво да му запее. И толку. Инаку, не се познаваат, …

Повеќе »