домашни звезди

(ФОТО) ПОРАСНА: Антониа Гигоска го менува имиџот: Го вжешти Инстаграм со разголени фотки!

Се чини дека долгогодишните учества во шоу програмите во соседна Србија влијаеле и на однесувањето на Антониа, на социјалните медиуми, ли едноставно порасна… Македонската пејачка, Антониа Гиговска, која од неодамна е во врска со фронтменот на „Либеро бенд“, Иван Јованов, објави многу провокативна фотографија на Инстаграм, со што ги разбуди …

Повеќе »

(ВИДЕО) Давид Темелков полека но сигурно гради успешна кариера во Хрватска:„Чувај ме боже“ ги воодушеви фановите!

„Ова е песна со која Рус и јас се запознавме, а започнавме убава соработка. Се надевам дека ќе го најде патот до срцето на публиката“, вели Темелков. Поп-пејачот Давид Темелков, кој се прослави како успешен учесник во втората сезона на музичкото шоу „Икс фактор“ неодамна ја издаде својата нова песна …

Повеќе »

(ФОТО) МАЈКА ЛАВИЦА: Хелена Роза реагираше по написите во македонските медиуми за ќерката Кјара – „Па таа има само 21. година!“

Не ни е јасно зошто во се што се пишува за македонските познати личности и нивните наследници најчесто многу се претерува. Таков е случајот и со Кјара Голја, ќерката на Хелена Роза од првиот брак со адвокатот Арбен Голја… Веројатно ја паметите некогашната македонска водителка Хелена Роза, која веќе неколку …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Ристеска ја доби титулата „Дама на годината“ во регионот:„Чест ми е да бидам помеѓу сите овие успешни и хумани дами!“

Македонската поп пејачка Елена Ристеска со добиената награда се пофали на својот Инстаграм профил на кој сподели фотографии и напиша: „Благодарам за наградата “Дама на годината” за регионот- за работа, придонес и креативност. Иако повеќе ми значеа коментарите на луѓето за мојата работа и глас, чест ми беше вечерва да …

Повеќе »

(ФОТО) Миле Паника за ЕУ:„Ако ни дадеа датум ќе си останевме овде, вака нека му ја мислат – сите ќе им отидеме!“

Твит на популарниот Миле Паника во врска со двоумењето во ЕУ околу давањето датум за преговори на Македонија. „Неќеле ваква багра како нас во ЕУ. Нека им каже некој дека ако ни дадат датум има шанси да си останеме овдека, ако не ни дадат, сите ќе им се иселиме таму, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „БЕКСТЕЈЏ“ ГИ ОТКРИВА ДОМОВИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ ЈАВНИ ЛИЦА:Еве каде живеат Перо Антиќ, Трифун Костовски, Лила, Слаткар…

Естрадниот магазин „Бекстејџ” истражи каде живеат македонските јавни личности…. „Бекстејџ” дознава дека една од омилените локации на познатите личности е токму скопската населба Водно. На Водно живее поранешниот кошаркар и претседател на КФМ, Перо Антиќ, а на 300. метри од него живее и кардиохирургот Жан Митрев.         …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА БЕШЕ НАЈГОЛЕМАТА ЉУБОВ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ – Андријана Будимир со тврдење: Лилјана Петровиќ ми го уништи животот

Андријана го доби судскиот спор откако приложи над 200 смс пораки кои ги размениле со Тоше… Иако приватниот живот на Тоше Проески беше таен, сепак не поминуваше незабележано. И покрај тоа што го поврзуваа со многу девојки, неговите пријатели тврдат дека имал само една голема љубов, ракометарката Андријана Будимир, со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 12. години од смртта на Тоше Проески: Се’ е исто како пред кобниот ден!

Денеска се навршуваат 12. години од смрта на Тоше Проески во неразјаснета сообраќајна несреќа… Тое беше и острана во срцето на неговите фанови… Тоше беше и остана најголемиот пејач од овие простори… Тоше беше и остана најсаканиот пејач во овие простори, но и во регионот… Тоше беше и остана без …

Повеќе »

(ФОТО) Се ожени Љупчо Николовски, генералниот секретар на СДСМ: Андријана е неговата долгогодишна љубов!

Викендов стапи во брак генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски.Тој се ожени со долгогодишната љубов Андријана. Тие двајца за најважниот ден во животот избраа елегантни комбинации, младоженецот сив костум, а невестата венчаница која ѝ прилега на фигурата. Нека им е со среќа брачниот живот.

Повеќе »