домашни звезди

„Љубојна“ на 22. декември во НОБ: Акустичен концерт за фановите и почитувачите!

На 22.12 со почеток од 19:30ч. во Националната Опера и Балет, за прв пат пред македонската јавност, „Љубојна” ќе одржи (unplugged) акустичен концерт! Ова е вистинска прилика за публиката, во една уникатна атмосфера да ги слушне сите големи хитови на “Љубојна”. Во моментите кога во медиумскиот етер е актуелен спотот …

Повеќе »

Една улица во Србија ќе го добие името на Тоше Проески

Еден од најдобрите пејачи во пост-југословенскиот простор, Тоше Проески, кој загина во сообраќајна несреќа во 2007. година, ќе добие улица во селото Јабука кај Панчево. Предлогот улицата во селото Јабука кај Панчево, во која живеат голем број Македонци, да го носи името на починатиот македонски пејач, беше упатен до Градското …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА ВРЕДИ ДА СЕ СЛУША – Лина Пејовска успешно понатаму: „Нека те боли“ за нова потврда на нејзините квалитети!

Девојчето полека расте, се разубавува и снима нови песни кои сигурно ќе остават трага на македонската поп сцена. „Нека те боли“, најновата песна што ја пее Лина уште еднаш ги потврдува нејзините гласовни но и интерпретаторски квалитети. После првите тактови се чувствува дека Лина пее нов хит кој го промовираше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонската актерка Јана Стојановска конечно проговори за труматичното искуство: „Докторите лавовски се бореа бебето да ми преживее“

Стојановска за „Бекстејџ“ открива дека поминала низ доста стресен период, но сега се надева дека сè ќе биде како што треба. Македонската актерка, Јана Стојановска, пред речиси три месеци стана мајка на малечкиот Ненад. Таа се породила во седмиот месец од бременоста, но и покрај сите компликации, денес и двајцата …

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО за Пепа Димитрова: Со цвеќе ги пополнила дупките по скопските улици – можеби сега градските татковци ќе се сетат дека треба да се гледа и сработи!

За неа се говори дека е жена од акција а тоа со својот последен потег и тоа како го потврди. Пејачката револтирана од дупките кои зјаат по скопскиот асфалт, а секојдневно стануваат се подлабоки и поопасни за учесниците во сообраќајот, решила да им покаже на општинските власти што им е …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто сите зборуваат за домот на Анета Наковска: Раскош во Велгошти!

Анета Наковска кога ја угости екипата на емисијата „ВИП сезона на Избор на најдобри рецепти“ со Ване Маркоски, ги дочека во својот дом во Велгошти за кој се зборува со години… Пејачката Анета Наковска со нејзиниот сопруг, бизнисменот Спиро Крлевски, веќе неколку години живее на релација Македонија-САД. Кога се овде, …

Повеќе »

(ФОТО) Горан Пандев емотивно и го честита роденденот на ќеркичката Ана!

Додека е на подготовки со македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев има посебна причина да слави. На неговата ќеркичка Ана и е роденден и таа полни четири години. Пандев во моментов е на подготовки со македонската фудбалска репрезентација за последните два меча со Австрија и Израел во рамките на квалификациите за …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАКЕДОНСКА ЈАВНА СЦЕНА: Некој се разведува со три деца, друг се смирува, а трет го прекинува и вториот брак…!

Македонската јавна сеца е се само не здодевна. Не, не се случува уште еден рекет, туку неколку познати лица ги променија своите брачни статуси…И, додека некој сака да говори за тоа, други едноставно ја менуваат темата, но… Перо Антиќ после седум години брак реши да стави крај на брачната заедница …

Повеќе »

(ФОТО) На Ване Маркоски „му пукна филмот“: Остро кон државната администрација – „Кај ќе ви оди душата?!“

Го гледаме секој работен ден на Канал 5 како разговара со познати македонски личности, од сите сфери, или следи како искусни домаќинки ги подготвуваат своите специјалитети…И’, најчесто е насмеан, ведар, расположен… Ване Маркоски често знае да сподели некое свое патешествие – без оглед дали е за викенд, некоја интересна прошетка …

Повеќе »