НАЈНОВО

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛ „ПОКОСИЛ“ РЕПОРТЕРКА ВО ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО ВО ПОСЛЕДНАТА НЕДЕЛА НА РАБОТА: Еве колку време и требало повторно да се вклучи!

Репортерка од Западна Вирџинија била удрен од автомобил во живо во емисија додека известувала за комуналните проблеми. Тори Јорги гледала директно во камерата додека гледачите можеле да видат пар фарови кои се приближуваат зад неа. Тогаш таа буквално била исфрлена од кадарот кога автомобилот ја удри одзади, а гледачите можеле …

Повеќе »

Подгответе се за снег и многу ладно! Еве што да очекувате во наредните денови!

Денес во вечерните и ноќните часови во западните и северните делови ќе има врнежи претежно од снег и до изутрина во овие делови ќе се формира нова снежна покривка. Помала снежна покривка ќе се формира и во Скопје. Утре во поголемиот дел од земјава ќе има врнежи од снег, пообилни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Задача која многумина намачила: Многу едноставна, луѓето грешат поради невнимание!

Дали го знаете решението? На прв поглед задачата изгледа многу едноставна, но поради брзање и невнимание многумина не можат да дојдат до вистинското решение. Порталот „Bright Side“ на својот Фејсбук профил објави задача во која е важно да се следи редоследот на аритметички операции, но луѓето понекогаш го забораваат тоа. …

Повеќе »

(ФОТО) Позната актерка за борбата со маѓепсаната болест – открила кои 2. симптоми не треба да ги игнорирате!

На една од најубавите борачки на WWE, поранешна спортистка, водителка и актерка, Марија Менунос, пред четири години и бил дијагностициран тумор на мозокот, само два месеци откако нејзината мајка ја добила истата дијагноза. Лекарите на оваа 43-годишна убавица и откриле тумор на мозокот „со големина на топче за голф“, кој …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Починале 13. лица: Денес се регистрирани 1.172 нови позитивни случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.021 тестови, а регистрирани се 1.172 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 629, Битола – 109, Куманово – 64, Охрид – 53, Штип – 36, Тетово – 35, Кавадарци – 30, Велес …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во Сахара паднал снег и ги покрил песочните дини

Во пустината Сахара во северозападниот дел на Алжир температурата е многу ниска, а паднал и снег. Снегот што делумно ги покри песочните дини ги воодушевил децата од околните градови како Мекалис. Ниските температури и белата прекривка биле дочекани со воодушевување и претставуваат олеснување по жештините во најтоплата пустина на светот. …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Жена се качила на врвот на автомобил кој тонел во реката за да направи селфи

Колку некои луѓе се опседнати со мобилни телефони и правење селфи, покажала една Канаѓанка која се качила на врвот на автомобил кој тонел за да се фотографира. Откако нејзиниот автомобил влетал во река покриена со мраз и почнал да тоне во неа, згрозените локални жители притрчале на помош за да …

Повеќе »

(ФОТО) Нетфликс ја објавил првата фотографија на Софија Вергара во улогата на кралицата на дрога Гризелда Бланко

Нетфликс вчера ја објави првата фотографија на Софија Вергара од снимањето на новата серија „Гризелда“ во која таа ја толкува улогата на колумбиската нарко-кралица Гризелда Бланко. Серијата од шест епизоди, во режија на Андрес Баиз, беше инспирирана од паметната и амбициозна колумбиска бизнисменка Гризелда Бланко, која го создала еден од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чешки бизнисмен возел Bugatti Chiron на автопат со брзина од 417 км/ч!

Чешкиот милијардер Радим Пасер повторно е во центарот на вниманието откако го собори сопствениот брзински рекорд додека се возел со својот Bugatti Chiron на автопатот во Германија. Во 2015. година, Пасер постигнал брзина од 405 km/h зад воланот на Bugatti Veyron, а во јули минатата година се вратил на германскиот …

Повеќе »