НАЈНОВО

(ВИДЕО) РАБОТНИЦИ НА БРЗА ПОМОШ ОДБИЛЕ ДА ПОМОГАТ НА ЧОВЕК СО СРЦЕВ УДАР: Не влегле во старечки дом, инсистирале да го изнесат од ОБЈЕКТОТ!

Кога еден полицаец минатиот месец влегол во соба во пензионерски дом во Јужна Калифорнија, затекнал медицинска сестра во паника како прави компресии на градите на пациент, покажуваат снимките од камерата. Пациентот имал срцев удар, а персоналот немал соодветна опрема за помош, стои во полицискиот извештај. Но, веднаш пред влезот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во породилиштето завршив во ИСТАТА СОБА со бившиот и неговата сопруга – БЕШЕ ТОЛКУ НЕЗГОДНО“

Една жена ја споделила крајно непријатната ситуација во која се нашла. Идната мајка има многу работи на ум додека е во породилиште – тоа несомнено е стресно место. Дали се ќе се случува без проблеми? Дали се сетивте да донесете се што ви треба? И навистина не сакате дополнителен стрес …

Повеќе »

Денес почнува сезона шест од ТВ серијата Преспав

Денес, со почеток во 20:15 часот на МРТВ1 ќе започне со емитување првата епизода од новата, шеста сезона од ТВ серијата Преспав, реализирана во копродукција на ОХО и МРТ. Преспав бележи најголем успех во историјата на македонската ТВ продукција, со продуцирани 6 сезони, 140 епизоди, илјадници фанови и интернационална дистрибуција. …

Повеќе »

Починал Карлос Марин: „Никогаш нема да постои таков глас или дух каков што имаше Карлос“

Шпанскиот пејач Карлос Марин, познат на нашата публика како член на групата „Ил Диво“, починал во болница од последиците на коронавирусот. На Марин, Ковид 19, му бил дијагностициран на 7. декември, а следниот ден бил хоспитализиран, а неколку дена подоцна бил ставен во медицински индуцирана кома во Кралската болница во …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Крис Нот вознемирена по обвинувањата: „Пријатели: ‘Тој сака да флертува, но не е лигуш’“

Актерката Тара Вилсон, сопругата на Крис Нота, наводно е многу вознемирена поради неодамнешните обвинувања против актерот. Извор за US Sun изјавил дека 39-годишната Тара не е добро откако три жени го обвинија нејзиниот сопруг за сексуална злоупотреба. Една од трите жени кои ги обвинија рекла дека Крис изјавил дека моногамијата …

Повеќе »

(ФОТО) Починал американскиот рапер кој беше нападнат на фестивал: Се огласил Снуп Дог

Американскиот рапер Дрејкео Ралер (28) починал како последица на раните кои ги добил кога бил избоден со нож на музичкиот фестивал во Лос Анџелес. Раперот, чие вистинско име е Дарел Колдвел, требало да настапи во саботата навечер на музичкиот фестивал „Once Upon a Time во Лос Анџелес“. Тој наводно бил …

Повеќе »

(ФОТО) Таткото на убиената Халина ја сменил плочата: Сега го обвинува Болдвин за убиство!

Иако родителите на жртвата Халина Хачинс првично не го осудиле актерот Алек Болдвин за овој инцидент, таткото на настраданата директорка на фотографија се предомислил поради некои негови постапки. Имено, Анатолиј Андросович не можел да разбере дека Алек Болдвин не презема дел од вината и одговорноста, како и неговата постапка на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Слушнете ја „Хиена“ на Антониа Гиговска и „2 Бона“: Песната руши рекорди на слушаност, коментари пишуваат од целиот Балкан!

Новата песна на младата ѕвезда Антониа Гиговска и момците од „2Бона”, Тони и Кун руши рекорди на слушаност во нашата земјa. Нивната “Хиена” за само неколку дена на Јутјуб има повеќе од 330.000 прегледи. По се изгледа нивната соработка се покажа како полн погодок, а коментарите за истата на социјалните …

Повеќе »

Овој петок: Владо Георгиев во „Дежа Ву – Ист Гејт“ во Скопје

Балканскиот романтичар, кршачот на женски срца, неодоливиот шармер и една од најголемите музички ѕвезди во регионот, единствениот Владо Георгиев овој петок, 24.декември 2021 год. на незаборавна предновогодишна “afterwork” концертна журка во живо во новоотворениот локал „Дежа Ву – Ист Гејт“ во Скопје. Забава на каква еднаш се присуствува, а долго …

Повеќе »