НАЈНОВО

ПОВТОРНО СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ХРВАТСКА: Епицентарот близу Дубровик – се тресело тлото и во Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтер е забележан синоќа, на границата на БИХ и Хрватска.Според податоците на Европскиот медитеранско сеизмолошки завод (ЕМЅС) епицентарот на земјотресот бил 12. километри од Дубровник и 72. километри од Мостар. Земјотресот е регистриран нешто после 23. часот. M4.3 #earthquake (#zemljotres) strikes 27 km …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМО СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО – Има 16. деца: „Сопругот ме убеди, јас во почетокот воопшто не сакав деца!“

Вкупно била бремена 23. пати, но некои бремености завршиле со спонтан абортус. Кога почнале да добиваат деца мислеле дека ќе запрат на четири, но еднопставно чувство за проширување на семејството им се допаднало… Џени Бонел и нејзиниот сопруг Реј имаат 16. деца и се најголемото семејство во Австралија. Оваа 51-годишна …

Повеќе »

(ФОТО) СРЦЕТО ТОА ТРЕБА ДА ГО ИЗДРЖИ – ДВЕ ТРАГЕДИИ ВО ИСТИ ДЕН: Македонската презентерка ја загуби мајката, а на истиот датум пред осум години и почина и’ сопругот кој беше познат актер

Животот е непредвидлив и суров, тежок колку и убав, а тоа на своја кожа и тоа како го искуси Гордана Ѓорчева, познатата ТВ-презентерка која со години е заштитно лице на националниот сервис… Таа со емотивна посвета се прости од својата мајка која почина на ист датум како и нејзиниот сопруг, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средба која „кине душа“: Џенифер Лопез поради НЕА не можела да ги запре солзите!

Големи ѕвезди се многу слаби на фановите кои се болни, особено кога станува збор за децата… Џенифер Лопез, е позната по своите хумани дела и обожава да ги изненади своите фанови. На крајот од минатата година тој посетила болно девојче, чија желба била да се сретне со поп иконата. Познатата …

Повеќе »

СКАП РАЗВОД – На бившата сопруга мора да и плати за 5. години извршување на домашните работи за време на бракот!

Судот за разводи во Пекинг му наредил на еден маж да ги исплати пари на неговата сопруга која ги извршувала сите домашни работи за време на нивниот брак. Таа ќе добие 50.000 јуани (7.700 долари, околу 6.300 евра) за пет години неплатена работа. Случајот предизвикал голема дискусија за мрежите за …

Повеќе »

105-годишна жена ги преживеала шпанскиот грип, 2 светски војни и – Коронавирус! Ја открила и нејзината тајна за долговечност!

Луција ДеКлерк, во моментов во 106-та година, успешно го преболела коронавирусот. Луција е родена на Хаваи во 1916 година и доживеала 2 светски војни, го совладала шпанскиот грип и имала три мажи кои се починати. Таа во моментов живее во Њу Џерси во старечки дом, каде што на 25.01. го …

Повеќе »

Словенечки доктор и’ после две дози вакцина добил корона: Се сомневаат на друг сој

Словенечки лекар, вработен во Клиничкиот центар во Марибор, повторно се заразил со коронавирус откако претходно бил вакциниран со две дози на вакцина, потврдено е во средата во втората најголема словенечка болница Како што е пренесено од телевизиската станица POP-TV, реинфекција е можна бидејќи нема вакцина која е сто проценти ефективна, …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Се враќаат високите бројки: Денеска се регистрирани 725. нови случаи на Ковид 19: Починати се 13. лицa

Министерството за здравство информира согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.342 тестирања, а регистрирани се 725 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 274, Прилеп – 79, Кавадарци – 55, Тетово – 39, Куманово – 34, Охрид – 29, Гевгелија – 26, Неготино …

Повеќе »

НЕПТУН семејството заедно со генералниот директор Горан Цветинов ги пронајде и награди најуникатните палавковци

Најголемиот ланец на маркети за бела техника и електроника во Македонија, Нептун, предводен од генералниот директор, Горан Цветинов, континуирано работат на подобрување на корисничкото искуство, имплементирајќи нови начини, кои помагаат за подобро препознавање на потребите на потрошувачите. Како што секогаш се стремат кон подобро запознавање на потрошувачот, на ист начин …

Повеќе »