НАЈНОВО

ХОРОР ВО БОЛИВИЈА – ДЕВОЈЧЕ (11) ЗАБРЕМЕНИЛА КОГА ЈА СИЛУВАЛ ДЕДО И’: Католичката црква ја земала нејзината мајка под закрила и ја принудува да се породи, јавноста во шок!

Судбината на 11-годишното девојче кое забременило откако било силувано од член на семејството, предизвикало жестока дебата меѓу активистите за човекови права и Католичката црква во Боливија, додека верските групи се обидуваат да ја принудат да се породи. Девојчето забременило откако таткото на нејзиниот очув неколку пати ја силувал во градот …

Повеќе »

НОВА ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР? Атентаторот на Кенеди бил обучен во кампот на ЦИА, снајперистот кој го тренирал тврдел дека Освалд не го повлекол чкрапалото!

Убиецот на ЏФК, Ли Харви Освалд, тренирал во таен логор на ЦИА како подготовка за инвазијата на Куба, тврди синот на неговиот наводен тренер за пукање со снајперска пушка. Рикардо Моралес Јуниор рекол дека тренерот – неговиот татко Рикардо постариот – инсистирал по атентатот во ноември 1963. година дека нема …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласила девојката од најдегутантната фотографија на Инстаграм: Ништо не е случајно!

Секој сериозен инфлуенсер на Инстаграм вредно прикачува селфи со надеж дека еден ден целиот свет ќе ја погледне. На Џејн Ривера тоа и успеало со само една фотографија. Од погребот на нејзиниот татко. Џејн Ривера е фитнес модел од Мајами, а ќе остане позната по „најдегутантната“ фотографија на Инстаграм која …

Повеќе »

Се омажила како девица и тоа останала следните 12. години

Кендра Блер пораснала во строго католичко семејство и знаела дека нема да има секс до првата брачна ноќ. Дури кога се омажила се соочила со своите чувства, очекувајќи го првото сексуално искуство. Кога дошол тој посебен момент за неа и нејзиниот сопруг, нешто не било во ред и не можеле …

Повеќе »

МЗ: На Клиниката за неврохирургија воведена иновативна метода за тешки неврохируршки пациенти

Министерството за здравство информира дека утрово на УК за Неврохирургија, се воведе нова метода во лекување на пациенти со мозочно крварење. Операцијата е извршена со новиот иновативен уред-дволуменски систем кој истовремено овозможува следење на интракранијалниот притисок, испирање на коморниот систем на мозокот и дренажа на цереброспиналната течност. Овој систем веќе …

Повеќе »

Американскиот извештај за потеклото на короната веќе не е тајна: Ковид не е биолошко оружје!? Но, има умерени сомневања!

Канцеларијата на американскиот директор на Националната разузнавачка служба (ODNI) вчера објави нова проценка на разузнавачката заедница, од која е отстранета тајната ознака, за потеклото на ковид-19, а во извештајот се проценува дека коронавирусот не е развиен како биолошко оружје. Природното потекло и истекувањето од лабораторијата се убедливи хипотези за тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Излезе трејлер за еден од најочекуваните филмови на сезоната, луѓето пишуваат: „Освојува Оскар“

Објавен е нов трејлер за еден од најочекуваните филмови во сезоната на House of Gucci , во кој главната улога ја толкува Лејди Гага. View this post on Instagram A post shared by House of Gucci (@houseofguccimovie) Заплетот на филмот е за Патриша Реџани која станува дел од семејството Гучи …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ и да му помогнеме на Андреј!

„Мојот 25 годишен син Андреј Илиевски на кој му беше дијагностициран тумор на мозок,замина во Универзитетската клиника Коч,Истанбул, Р.Турција на 24.08.2021 год. со Вашите собрани средства од мобилните оператори Телеком и А1,како и хуманитарната с-ка во Комерцијална банка. Лекувањето продолжува и овој пат се потребни 24.000 евра, кои фамилијата без …

Повеќе »

(ФОТО) Вдовицата на починатиот олимпиец се породила, оплодена од неговата сперма, по неговата смрт!

ЕЛИДИ ПУЛИН, вдовицата на олимпиецот Алекс Пулин, родила девојче и и’ го дала името Мини Алекс, во чест на нејзиниот татко. „Нашето девојче, родено на 25. октомври 2021. година. Мини Алекс Пулин“, напишала таа на Инстаграм покрај фотографиите на кои позира со новороденчето. Алекс Пулин, австралиски сноубордер, трагично се удави …

Повеќе »