НАЈНОВО

(ВИДЕО) МОНСТРУМ – ОЧУВОТ ЈА ГРАБНАЛ И ОДВЕЛ ВО МЕКСИКО каде 19. години ја силувал: Му родила девет деца а еве како избегала!

Жената, која била киднапирана од нејзиниот очув, кога имала 12. години, однесена во Мексико и силувана 19 години, му раскажала на д-р Оз дополнителни детали за нејзината потресна приказна. Розалин МекГинис успеала да избега дури после скоро дваесет години во заробеништво и откако ги родила нејзините девет деца. И помогнала …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА ВРЕДИ ДА СЕ СЛУША – Лина Пејовска успешно понатаму: „Нека те боли“ за нова потврда на нејзините квалитети!

Девојчето полека расте, се разубавува и снима нови песни кои сигурно ќе остават трага на македонската поп сцена. „Нека те боли“, најновата песна што ја пее Лина уште еднаш ги потврдува нејзините гласовни но и интерпретаторски квалитети. После првите тактови се чувствува дека Лина пее нов хит кој го промовираше …

Повеќе »

СТРАВИЧЕН СЛУЧАЈ ЗА ЗАНЕМАРУВАЊЕ НА ДЕТЕ: Момче во школо донело пакетче со хероин – на шокираната учителка и рекол дека лижењето на волшебниот прав го претвора во Спајдермен

Страшен случај на родителска запоставеност се случил во основното училиште „Лоренс“ во Масачусетс. Петгодишно момче, наводно, донело ќесичка со хероин на училиште. Имено, петгодишното момче им кажал на своите наставници дека кога ќе јаде или ќе го излиже овој магичен прав од пластична кеса која има слика на Спајдермен на …

Повеќе »

(ФОТО) НЕГОВАТА ПРИКАЗНА „КРШИ“ СРЦА: „Ја најдов мама на Фејсбук, но не сакаше да ме прифати за пријател“

Единаесетгодишниот Дејан до училиштето пешачи пет километри. Тој го дели креветот со нејговата баба, а живее во дрвена куќа без бања или вода, каде честопати нема електрична енергија. Но, тоа не е најтешкиот дел од неговиот живот. Поточно, пред четири години, неговата мајка ја земала неговата помлада сестра и заминала, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НОВ УСПЕХ ВО „НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА“ – Македонскиот кандидат и пееше на својата сопруга: Неда Украден со комплиментот „Ова го можат само Македонците!“

 Не можеме а да не кажеме „СЕКОЈА ЧЕСТ„ за сите кои собираат храброст да се појават во шоуто „Никогаш не е доцна“ бидејќи после долги години само желба се добива вистинска шанса за настап и тоа пред милионски аудиториум…Еден од нив, секако е, Игор Ангелов од Струмица кој синоќа го …

Повеќе »

ТАТКО НА ЃОКОВИЌ: Србија ја бомбардираа 20. земји – Новак успеа и покрај тоа!

НОВАК ЃОКОВИЌ неодамна загуби од Роџер Федерер на финалето на АТП во Лондон, остана без полуфинале и прво место на крајот на годината. Публиката во Лондон аплаудираше за секоја негова грешка и Ѓоковиќ при напуштањето на теренот не ги поздрави трибините. Таткото застана во одбрана на Новак Однесувањето на публиката …

Повеќе »

„ДЕРЕЊЕ“ – ИЗВРШИТЕЛИТЕ ВРТАТ ПОГОЛЕМ ПРОФИТ ОД НАРКО – БОСОВИТЕ: За наплата на долг до 1.500 земаат 12,000 – познат српски режисер во ШОК!

Огорчениот режисер на „Јужен ветер“, Милош Аврамовиќ, тврди дека тој е редовен плаќач, но дека во постапка му е неговиот основен долг за „Инфостан“  од 1.566 динари е зголемен за осум пати за време на процесот на извршување Милош Аврамовиќ, познат српски режисер и сценарист, бил шокиран кога добил плик …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПЕЈАЧКАТА ШОКИРАЛА И ТОА ПРЕД КАМЕРИТЕ. Не, не е возможно да си ја пие сопствената „урина“ за враќање на силата!

Веќе сме навикнати на секаквите „бизарни“ работи кои светските дами ги прават поради својата убавина, но ова што го направила кралицата на попот не сме го виделе досега… Мадона на Инстаграм објавила видео на кое се гледа што прави кога сака да си ја врати силата. Пејачката влегува во када …

Повеќе »

НАШ А СВЕТСКИ: Симон Трпчески, магионичарот на пијано, на Радио Франција

„’Жешко е, но не е лошо“’,вели Симон Трпчески и поминува со марамчето над челото. Македонскиот пијанист си го поставува седиштето, ги релаксира рамената, рацете, прстите. Како што занаетчиите го затвораат око за да ја прилагодат алатката така овој светски познат уметник се впушта во седмиот дел од сонатите на пијано …

Повеќе »