НАЈНОВО

(Рецепт) ЛЕК ОД ПРИРОДАТА – Рускиот лекар Христо Мермерски открива револуционерен лек и за НАЈТЕШКИТЕ БОЛЕСТИ

Руски научник од бугарско потекло донесува лек со кој решава најсериозните болести, го зајакнува имунитетот и ги чисти крвните садови… Храна за лекување на целосен организам, а ракот кај таков организам само се повлекува. Вака зборува еден руски научник, професор Христо Мермерски, за својот револуционерен лек кој излекувал илјадници луѓе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со години се борел со депресија па самиот си пресудил на 29. години! Ни остави големи хитови!

Имаше слава и пари, но никогаш не беше вистински среќен. Диџејот Авичи, со вистинско име Тим Берлинг, стана познат на светот по хитот „Levels“. По првата песна, хитовите продолжија да траат и тој заработи многу пари преку ноќ. Имаше се што сакаше, а животот му изгледаше совршен. Сепак, длабоко во …

Повеќе »

РЕЦЕПТ НА ЗЕМЈИТЕ ПОБЕДНИЦИ: Пет чекори за триумф над короната

Ковид-19 го погоди целиот свет, а досега однесе повеќе од 2,7 милиони животи. Џејн Корбин, новинарка на Би-Би-Си Панорама, ги истражувала најдобрите примери за борба против пандемијата на корона. Таа ја истражувала пандемијата минатата година и сега одлучила да открие од глобалните лидери и високи здравствени службеници од четири континенти …

Повеќе »

СЕКОЈ КОЈ СЕ ВАКЦИНИРАЛ МОРА ДА ГО ЗНАЕ ОВА: Упатство што можете да правите после имунизацијата, а што не е дозволено!

Американските центри за контрола и превенција на болести објавија список на мерки на претпазливост што треба да ги следат лица кои примиле вакцина. „Луѓето кои биле вакцинирани може да се вратат во нормален живот неколку недели по приемот на вакцината, објавија американските центри за контрола и превенција на болести. Сепак, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дедо дошол во болница да го види внучето а доживеал ИЗНЕНАДУВАЊЕ кое го довело до солзи!

Мајк Стеф немал идеја што го чека кога отишол во породилиштето да ја поздрави својата ќерка Џеси и да го види внучето, пишува Happilynew.com Тогаш, додека тој и неговата сопруга Џулија го гледале малото бебе, Џулија случајно ја забележала плочката со името на детето: Мишел Стеф Ваи. Детето не само …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – МАЛКУ ЗАРАЗЕНИ НО ПРЕМНОГУ ПОЧИНАТИ: 41. семејство ги ги загубија своите членови – Денеска се регистрирани 303 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, Тетово – 8, Кавадарци – 7, Велес, Штип и Неготино …

Повеќе »

(ФОТО) Разголените фотки на Ким Кардашијан се „жешки како лава“

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, објави две стари фотографии на Инстаграм и со својот изглед воодушеви милиони следбеници. Имено, додека сите медиуми зујат за фактот дека Ким официјално поднесе барање за развод од американскиот рапер Канје Вест, Ким никогаш не престана да ги почестува своите следбеници со голи фотографии …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЉУБОВ ЗА КОЈА СОНУВАЛА ЦЕЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Вака 50. години се сакале Зафир Хаџиманов и Сенка Велетанлиќ иако неговите му имале „договорено брак“!

Зафир и Сенка со својата љубов секогаш привлекувале внимание. Создаваа и настапуваа заедно. Според неговите зборови, тие се вљубиле во Грузија, во Тбилиси Филмскиот актер, пејач и композитор Зафир Хаџиманов почина како резултат на вирусот корона на 77-годишна возраст. Ќе остане запаметен како еден од најважните уметници на поранешна Југославија, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Фасцинантни призори од Индија – земја со 12. милиони заразени со ковид 19

Луѓето во Индија се собрале да го прослават „фестивалот на љубовта“, и покрај фактот дека во моментов дневно има повеќе од 60.000 лица заразени со ковид 19. Тоа е најголем број кој државата го пријавила од октомври, а вкупниот број на заразени од почетокот на пандемијата изнесува 12,039,644. Бројот на …

Повеќе »