НАЈНОВО

ЗАБОРАВЕНА РОМАНСА – „Ја најдов љубовта на мојот живот на одмор пред 12. години, а сега очајно се обидувам повторно да ја сретнам!“

МАЖ сака да ја оживее својата романса со жена што ја запознал пред 12. години на одмор, откако открил колекција од одамна изгубени љубовни писма. Џордан Скот ја запознал својата сакана додека бил на одмор во Франција пред 12. години и очајно сака повторно да ја најде. Џордан во својата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Излетал од патот, паднал на кабриолет и онесвестил друг возач

Неверојатна сцена од сообраќајка ни доаѓа од Бразил. Возачот на Chevrolet Camara може да се смета за среќен што го преживеал инцидентот што го предизвикал возачот на Chevrolet Chevette. Инцидентот доаѓа од Бело Хоризонте, а возачот зад воланот на Chevette возел под дејство на алкохол и не успеал навреме да …

Повеќе »

Новак Ѓоковиќ НЕМА ДА ИГРА на АО: Судење, жалби, а ако е УПОРЕН ќе остане (до недоглед) во хотелот за мигранти!

Австралиската влада тврди – доколку победи Ѓоковиќ, сепак можеме повторно да го приведемеАвстралиската влада објавила одговор на 13. страници на жалбата поднесена од Новак Ѓоковиќ.Ѓоковиќ поднесе жалба на одлуката на Владата на Австралија да го депортира од земјата, а рочиштето е во недела навечер (по наше време).Точно на полноќ по …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЕЌЕН КРАЈ НА ДРАМАТА: Бебето предадено преку жица на војник во Авганистан, повторно со роднините

Бебето кое неговите родители му го предале на американски маринец преку ѕид од бодликава жица на аеродромот за време на евакуација од Авганистан, денеска е пронајдено и повторно поврзано со своите братучеди во Кабул. Момчето, Сохаил Ахмади, имало само два месеци кога исчезнало на 19. август, додека илјадници луѓе побрзале …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНИ СНИМКИ ОД ТРАГЕДИЈАТА ВО БРАЗИЛ: Карпа се урнала во езеро, загинале туристи затоа што не се засолниле на време

Пет лица загинале, а девет се тешко повредени во страшната несреќа во бразилската држава Минас Жераис кога голема карпа се откорнала од остра карпа на брегот на езерото. Одронот се случил околу пладне во саботата, во кањон покрај езерото Фурнас во близина на градот Капитол. URGENTE!!! Pedras se soltam de …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон го прославила 40-тиот роденден: Се прикажала како КРАЛИЦА во фустан на Александар Меквин

Војвотката од Кембриџ вчера го прослави својот 40-ти роденден објавувајќи прекрасни фотографии на кои е облечена во фустани на Александар Меквин. Сликите на Паоло Роверси се инспирирани од кралски портрети од минатото. Кејт го прослави својот 40-ти роденден приватно и дома со сопругот принцот Вилијам (39) и нивните три деца …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КРАЈ ЗА „ПОРТАТА НА ПЕКОЛОТ“: Мистериозниот пожар кој гори со децении, наскоро ќе биде изгаснат

Претседателот на Туркменистан, Гурбангули Бердимухамедов наредил да се изгасне „Портата на пеколот“, односно пожарот кој со децении горел во голем пустински кратер со гас. Бердимухамедов сака да го изгасне пожарот поради еколошки и здравствени причини, како и поради обидот за зголемување на извозот на гас. Според Би-Би-Си, кратерот Дарваз во …

Повеќе »

ВАШАТА ДОНАЦИЈА ЗНАЧИ ЖИВОТ ЗА КРИСТИЈАН: Секоја помош, споделување, подршка ЗНАЧИ

ХРИСТОС СЕ РОДИ,НАВИСТИНА СЕ РОДИ !! Пријатели познати и непознати, пред се би сакале да ви го честитаме Христовото раѓање и да ве замолиме за помош и подршка за наашиот син Кристијан.Ви се обраќаме на вас бидејќи ни е потребна вашата помош🙏 Кристијан за жал детството го помина по болници …

Повеќе »

СЛУЧАЈ НОВАК ЃОКОВИЌ – Специјалист за имиграциски права: Постојат три клучни прашања

Абул Ризви, австралиски експерт за имиграциски права, истакнува дека Новак Ѓоковиќ може да изнесе соодветни аргументи пред судот по три основи и на тој начин да ја сврти целата ситуација во своја полза. Новак беше спречен да влезе во Австралија поради наводно некомплетна документација во врска со медицинското ослободување од …

Повеќе »