НАЈНОВО

(ВИДЕО) Погледнете како со едноставен трик да заштедите струја а да се стоплите!

Во зима, природно, сметките за струја прилично се зголемуваат, затоа што покрај централното греење често морате становите да ги дозагревате со греалки на струја, најчесто поради лошата изолација. Сепак, постои едноставен трик со кој можете да зачувате некој денар во новчаникот, а притоа станот да ви биде топол. Лошата изолација …

Повеќе »

Легендарниот „Дејтона Ролекс“ на Пол Њумен продаден за рекордни 17,8 милиони долари

Актерот го добил часовникот во 1969. година како подарок од сопругата, актерката Џоан Вудворд пред снимањето на нивниот заеднички филм „Winning“… Рачен часовник „Ролекс дејтона“ што некогаш му припаѓал на легендарниот актер Пол Њумен, стана најскапиот часовник што некогаш е продаден на аукција. На аукцијата во Њујорк била постигната цена …

Повеќе »

(ФОТО) На ултразвук го видела своето бебе и доживела шок: Пријателите ја молат да абортира!

Кога идните мајки ќе одат на ултразвук за да го видат детето кое ќе го родат, повеќето се радуваат и сликата од ултразвук ја покажуваат на сите. Трудниците се восхитуваат на изгледот на своето бебе, споредуваат чиј нос има и на кого личи. Но, во таква ситуација се нашла и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакате брзо возење: Погледнете кој го возел Новак Ѓоковиќ во автомобил вреден повеќе од милион долари

Најдобриот балкански тенисер, Новак Ѓоковиќ, во Монте Карло се сретнал со легендарниот возач на Формула 1, Мика Хакинем и не пропуштил возење во Мекларен, автомобил вреден повеќе од милион долари. Ѓоковиќ со соседот од Монако, кој два пати ја освојувал титулата на Формула 1, минал еден круг по Монте Карло. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Само децата можат да направат вакви „фаци“

Се труделе да останат „кул“, но не успеале… Дечињата се најсмешни кога се трудат да не бидат смешни. И токму тогаш се во состојба да ги насмеат сите околу себе. Ако денес ви треба причина природно да се насмеете, нема подобра од галеријата супер смешни,забавни деца кои се труделе да …

Повеќе »

Вашата хуманост е на потег – ДА ПОМОГНЕМЕ: Брат му ќе донира коскена срцевина, а на Борче му е потребна и наша помош!

Итно е потребна парична помош за 16.годишниот Борче Јовановски од Маџари. Тој боледува од ретка болест на крвта, за што е потребна огромна сума за неопходната операција во странство. Сумата која му е потребна се 127.700 евра. Семејството не е во состојба да ги овозможи потребните средства па апелира за …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Кристиано Роналдо во нова секс афера:Откриена девојката со која ја изневерувал бремената Георгина

Оваа недела во неговата Португалија, славниот фудбалер завршил на насловната страна на ТВ водичот кој тврди дека ја измамува својата трудна девојка, Георгина Родригез. 21. годишната девојка по име Наташа Софиа во јавност излегла со приказна дека со Кристиано Роналдо минала „жешка“ ноќ… Португалскиот TV Guide на својата насловна страна …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Предозирани родители лежат во автомобил, а нивната прегладнета 8. месечна ќерка плаче на задното седиште

Полицијата изјавила како 8. месечното девојче било препотено и прегладнето, а нејзините пелени биле толку полни што содржината од фекалии течела по нејзините нозе… Парот од Флорида бил затекнат од полицијата како онесвестен лежи во автомобилот, додека на задните седишта се наоѓала нивната 8.месечна, прегладнета ќерка. Полицијата го пронашла парот …

Повеќе »