НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Вчера тој се расплака, а набргу солзи ќе брише „фудбалскиот свет“…

Ѓанлуиџи Буфон на прагот на четириесеттата доминирал меѓу конкуренцијата. Неповторливиот италијански голман во понеделникот навечер ја освоил нагрдата за најдобар голман во светот, во својата проштелна сезона… Неделното попладне кај Италијанците е резервирано за нивниот „калчо“, секогаш шармантната Серија А. Колку и да, во различни сегменти, последните сезони заостануваат зад …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) 16. издание на Моден викенд Скопје: #Stopthetraffik

Вториот моден ден во хотелот „Скопје Мериот“, продолжи вчера со уште пет модни ревии, во рамките на есенскиот Моден викенд Скопје. На првата ревија се претставија студентите кои се под менторство на дизајнерката Лидија Георгиева од „Институтот за дизајн и инжењеринг на текстил“ на Технолошко-металуршкиот факултет при УКИМ во Скопје. „Од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Португалецот пред Меси и Нејмар: Роналдо најдобар фудбалер на светот, дури 5 играчи на Реал во идеалниот тим

Со оваа награда, Роналдо се израмни по бројот на вакви остварувања со својот најголем конкурент Лионел Меси. За Роналдо ова е петта награда најдобар светски фудбалер, колку што има и Меси. Португалецот Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар играч на светот, повторно, и’ во 2017 година, откако синоќа ја доби …

Повеќе »

(ФОТО) Вистина или реклама: Златан Ибрахимовиќ ќе игра уште 4-5 години а се’ што ќе заработи ќе даде на едно лице!

Златан Ибрахимовиќ иако има 36. години нема наскоро да ја заврши кариерата! Напротив, ќе игра уште 4-5 години, а при тоа сите заработени пари во тој период ќе му ги даде на едно лице! Ова за шведските медиуми го изјавил неговиот менаџер Мино Раиола, кој во таа пригода открил дека …

Повеќе »

(ФОТО) Прва фотографија од Тара Ѓоковиќ: Јелена се приклучи кон трендот и покажа како ја дои ќерката!

Јелена Ѓоковиќ, сопруга на популарниот тенисер, Новак Ѓоковиќ, прв пат објавила фотогарфија од ќерката Тара. На фотографијата се гледа како Јелена ја држи Тара во прегратка и ја дои.Со тој чин, Јелена се приклучи кон трендот на јавно доење на што многу славни мајки инсистираат со пораката – дојте го …

Повеќе »

Откриена белешка за теоријата за среќа на Ајнштајн:Еве што, според него, е тајната за среќен живот!

Две белешки кои Алберт Ајнштајн ги предал на еден доставувач во Токио, од кои една е за тајната на среќниот живот, се појавиле 95. години подоцна и наскоро ќе бидат понудени за продажба на аукција во Ерусалим. Славниот физичар, автор на теоријата за релативност, во 1922. година бил на турнеја …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Кој има право да знае? Семејството објавило стари фотки од Михаел Шумахер: Огорчени пораки од фановите!

Фановите на Михаел Шумахер повеќе не го кријат своето огорчување поради постапките на неговото семејство кое не сака да открие каква е здравствената состојба на седумкратниот првак На службената Фејсбук страница на великанот на Формула 1 се објавени фотографии од Михаел со каубојски шешир и кожна јакна кои се снимени …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кружните автомобилистички трки во Скопје донесоа излетување и повеќе повредени…за среќа без опасност по животот

Македонија вчера имаше можност да следи кружни автомобилистички трки во Скопје, но за жал тие станаа сведоци на ужасен инцидент, кој ја прекина трката „Скопје 2017“. Трката беше прекината во четвртата дивизија во осмиот круг поради излетувањето на Урош Бркиќ при што е повреден организаторот на трката и претседател на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Формула 1: Хамилтон славел, Мерцедес го освоил насловот, а Усеин Болт ги забавувал!

Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на САД, Светското првенство на Формула 1 возена на патеката во Остин, второто место го зазел Себастијан Фетел (Ферари) додека трет бил Финецот, Кими Раиконен (Ферари). RACE REPORT: @LewisHamilton wins in Austin as Vettel keeps title hopes alive >> https://t.co/f33sRAqoTo #USGP …

Повеќе »