НАЈНОВО

Се јавила деветтата жртва на Вајнстајн: „Насилно ми влезе во собата и ме силуваше“

После доделувањето отишла на забава на која го запознала Вајнштајн. Во разговорот споменала дека ќе се смести во Сандерсон хотел. Продуцентот ја изненадил и и’ се појавил на вратата… Натасиа Малте (43) го обвинила холивудскиот предатор Харви Вајнштајн (65) за сексуално злоставувње. Глумицата позната по филмовите „Електра“ и „Куќата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нови обвиненија за холивудскиот продуцент: Орално ја задоволувал без нејзина дозвола, а претходно направил нешто ужасно

Новата жртва на Харви Вајнштајн, Мими Халеј, , асистент по продукција во неговата компанија, одлучила да проговори јавно и рекла дека познатиот холивудски продуцент ја силувал во неговиот стан во Њујорк уште во 2006. година. Мими тврди дека го посетила Вајнштајн во неговиот стан во Њујорк, за да зборуваат за работа, кога тој …

Повеќе »

GIPSY KINGS со новогодишен Greatest hits концерт во Скопје!

Познато е финалното шоу на Авалон Продукција за историски успешната концертна 2017 година во Македонија. На 22. декември како второ издание на АLL YOU NEED IS LOVE евентот, новогодишен концерт ќе одржи една од најуспешните светски атракции GIPSY KINGS. Актуелната формација на бендот, предводена од Paco & Mickael Baliardo доаѓаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каква реклама за „Suburbicon“: Џорџ Клуни пред камери го оцрнил својот пријател и глумец

Иако кавгата помеѓу водителот на ток шоу, Џими Кимел и Мет Дејмон трае 13. години, овојпат поен во кавгата му отишол на водителот и тоа со голема помош на глумецот и режисер Џорџ Клуни Џорџ Клуни се здружил со Џими Кимел за да комично „го исплука“ својот пријател и колега …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го трејлерот за последната улога на Даниел Деј Луис

Во новиот проект на режисерот Пол Томас Андерсон, „Phantom Thread”, глумецот Даниел Деј Луис ја има својата последна улога на филм. Во филмот, тој го глуми Рејнолдс Вудкок, славниот кројач од 50.ттите години на минатиот век, кој „ги облекувал“ кралските семејства и џет-сетот. Жените доаѓаат и си заминуваат, се’ додека …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе ве заболи глава кога ќе видите што се’ поседува милјардерот Роман Абрамович

Бизнисменот кој на светот му стана познат откако го купи фудбалскиот клуб „Челзи“ но и со разводите од сега веќе, две бивши сопруги, ретко се експонира во јавност. Може да се види на фудбалските натпревари на „Челзи“ или доколку папараците го уловат во некоја приватна ситуација. Некако, се труди својот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Инсајдер“ – серија која ги рефлектира нашето новинарство и реалност

После „На терапија“ „Фамилијата Марковски“ ќе можеме да следиме уште една македонска тв серија. Секако, радува што после долги години ќе можеме да следиме уште една тв серија која ќе го отсликува нашето секојдневие… Од 30. oктомври на Телма ТВ ќе можете да ги следате епизодите на најновата ТВ серија …

Повеќе »

Времето во наредните денови: Од понеделник, во Македонија, се очекува снег !

По невремето кое овие денови го погоди Балканскиот Полуостров на самиот почеток од следната недела се очекува да бидеме погодени од Сибирски бран и врнежи од снег не само на повисоките места туку дури и на некои пониски места а се очекува и формирање на значителна снежна покривка на високите …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Турчин во живо на Фејсбук извршил самоубиство бидејќи се противел на венчавката на својата ќерка

Реакциите на татковците за избраниците на нивните ќерки понекогаш се многу чудни. Од несогласување со изборот, до наметнување на своја одлука. Но, она што го избрал Ајхн Узин од Турција е најдрастично од се… Очаен татко кој се противел неговата ќерка да се омажи без негова дозвола, извршил самоубиство и …

Повеќе »