НАЈНОВО

(ФОТО) Некогашниот „крал“ денес „гние“ во затвор и моли да му исполнат само една желба!

„Ел Чапо е целосно сам, а семејството и пријателите не ги видел со месеци. На крајот, сосема разбирливо, го запознал – Бог…“ Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, од моментот екстрадицијата во САД ги преживува најтешките моменти од животот. Неговиот адвокат тврди дека најголемиот нарко-бос на 21. век тотално се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни анализа: Какви коефициенти имаат партиите на престојните локални избори?

Во недела од 20. часот на телевизија „Телма“, новите „Фчерашни новости“ ви носат… • Фчерашни истражуваат: Кој е најголемиот проблем на Македонците? • Скандал: Запалено возилото на претседателот на позната месна заедница • Фчерашни анализа: Какви коефициенти имаат партиите на престојните локални избори Не заборавајте, третата сезона на пародичните вести, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запознајте го тимот на Жаре: Старт на новата сезона на „Еден на еден“

Во недела во 20:30 часот на „Телма“, публиката ќе го запознае тимот на Еден на Еден, поточно дел од момците и девојките сценаристи кои го создаваат најгледаното ток-шоу во Македонија. Заедно со Љубиша, Марина и Ива, на каучот кај Жаре гостува и стенд-ап комичарот Марјан Ѓорѓиевски, кој во деветтата сезона …

Повеќе »

Во недела сите да навиваме: Пренос од трката во која Иџе ќе се бори за освојување на Европскиот шампионат

Игор Стефановски – Иџе, викендов ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се заокружи ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Автомобилскиот ас има огромни шанси за победа и освојување на шампионатот. Тој е убеден дека ќе се искачи на пиедесталот и ќе ја израдува цела …

Повеќе »

(ВИДЕО) Цела екипа застанала на голот а Левандовски сепак поентирал

Роберт Левандовски изиграл историски натпревар за Полска во квалификациите за Светското првенство против Ерменија. Пољаците победиле со 6:1, Лева постигнал хеттрик, а веќе со вториот погодок на мечот станал најдобар стрелец во историјата на полската репрезентација Но, со вториот погодок најдобро ги покажал своите квалитети кога поентирал од шест метри …

Повеќе »

(ВИДЕО) Навивач втрчал на тревникот на Вембли и добил овации:„Носете го на СП,тој е играч на натпреварот“

Англиските фудбалери со победата над Словенија на Вембли со 1:0,се пласирале на Светското првенство, но неизвесноста траела се’ до 94. минута кога Хари Кејн уште еднаш станал херој и постигнал гол за три бода. Играчите потрчале кон трибините да го прослават голот, но ги изненадил погледот на празните места за …

Повеќе »

Кристиано вообразен:Прочитајте ја оваа приказна за неговите копачки и ќе го промените мислењето!

Најдобриот фудбалер на светот многумина го сметаат за вообразен.Португалскиот репрезентативец, таков впечаток остава во јавноста…Но, дали е тоа вистина? Само еден факт кој говори во прилог на тоа дека Кристиано всушност не е таков за каков се смета, се неговите копачки. Match day tomorrow. Let’s do this 🙌 #Mercurial #CR7 …

Повеќе »

После скоро шест месеци Новак Ѓоковиќ на теренот се враќа со Дедо Мраз

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, некогаш убедлив број 1 во светскиот тенис, после шест месеци на теренот ќе се врати во првиот ден на 2018. Како што наведуваат австралиските медиуми Ѓоковиќ ќе учествува на турнирот од категоријата АТП 250 во Бризбејн кој на програмата е од 1. до 8. јануари. Конкуренција, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најавуваната, нова, песна од Тоше Проески

На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, синоќа беше објавена нова негова песна на англиски јазик. Песната е со наслов „Light the flame“ и е авторско дело на англискиот продуцент Енди Рајт. Песната беше објавена на традиционалниот настан „Ѕвездено него“ на плоштадот Македонија и е најава за нов англиски …

Повеќе »