НАЈНОВО

(ФОТО) КАМИЛА САКАЛА ДА ИСКОКНЕ ОД КОЖАТА ОД НЕПРИЈАТНОСТ: Она што Кејт и го направила на новата КРАЛИЦА сопруга докажува каков ОДНОС навистина имаат

Принцезата од Велс испратила грижлив гест до загрижената кралица сопруга Камила на Денот на сеќавањето, открил експерт за говор на телото.Двете кралски жени застанале на балконот на Форин Офисот, со поглед на Кенотафот, каде што биле положени венци од кралот Чарлс и другите членови на кралското семејство во чест на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕДИЗВИКАЛ БЕС ВО ЈАВНОСТА – Младоженец на „генијален“ начин стигнал до олтарот, кумовите го донеле во ковчег

На денот на нивната венчавка, многу парови се обидуваат да направат нешто поинакво, што ќе им го направи денот посебен спомен. Иако најчесто се базира на некој романтичен гест, еден младоженец тоа го направил на сосема спротивен начин – со елементи на погребна церемонија. Младоженецот, за кој се верува дека …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ДРУЖЕЛЕ НА КОНЦЕРТ – Бред Пит виден во друштво на тазе разведена 29-годишна девојка, ги подгреале гласините за романса

Откако неговата драма со поранешната сопруга Анџелина Џоли барем навидум се „смири“, еден од најголемите холивудски заводници Бред Пит времето го поминува излегувајќи и уживајќи во друштво, а ги подгреал и гласините за нова романса. Бред Пит викендов присуствувал на концертот на Боно во Лос Анџелес, а по тој повод …

Повеќе »

Вечерва концерт на инди хероите Милко во Макка

МИЛКО се еден од омилените бендови на македонската сцена. Препознатливи по искрениот и емотивен лиричен пристап, МИЛКО музички се движат по тенката линија помеѓу инди, пост-панк и рокенрол. Инди-поп хероите од западно Скопје творат повеќе од деценија и зад себе ги имаат LP изданијата „Луѓе“ (2013),„Милко“ (2015) и „Ноќ ко …

Повеќе »

(ФОТО) Пукано во актерката Дениз Ричардс: Во автомобилот била со сопругот

Актерката Дениз Ричардс и нејзиниот сопруг Арон Пајперс во понеделникот се нашле на улица за време на пукање во Лос Анџелес. За среќа и таа и нејзиниот сопруг минале без повреди. Ричардс се упатила кон ТВ студиото со нејзиниот сопруг, кој забавил додека барале паркинг на улицата, во тој момент …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА МАЈКА ТАКВА ЌЕРКА – Провокативното издание на ќерката на Мадона ја надминува секоја мерка

Ќерката на Мадона, Лоурдес Леон (26) присуствувала на отворањето на изложбата Mugler Couturissima во Њујорк и она што можеме да го кажеме е дека Мадона дефинитивно доби достоен наследник. Лоурдес успеала да привлече внимание покажувајќи ја неизбричената пазува, давајќи проблематични изјави под дејство на алкохол и дискутабилни комбинации на облека. …

Повеќе »

(ФОТО) Марија Савеска – инспиративната „Пепелашка“, поддржана во кампањата „Вложуваме во млади таленти“

Младата и талентирана Марија Савеска, која ја толкуваше главната улога во првата танцова инклузивна претстава на Балканот – „Пепелашка“, е втората инспиративна млада личност која е поддржана во рамки на кампањата за општествена одговорност „Вложуваме во млади таленти“, поддржана од Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија. Дваесетгодишната Марија Савеска која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Отпеаја неколку македонски песни, а сега испраќаат и поздрав на македонски: Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) едвај чекаат да дојдат во Скопје!

„Едвај чекаме да дојдеме во Скопје и заедно да ја отпееме „Море сокол пие”. Се гледаме на 11 декември во Македонска Филхармонија”, ова е пораката што на чист македонски јазик ја испраќаат членовите на Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO). Премиерната дружба со македонската публика е во рамките на јубилејната турнеја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Романтичен крај на ноември на Filmbox

Нема подобар начин да се подготвиме за последниот месец од годината од уживање во романтични драми на малите екрани. Овој ноември, Filmbox ве води на романтично патување. „Реконструкција“ „Реконструкција“ е психолошки романтичен драма филм и режисерско деби на Кристофер Бое. „Ова е филм. Ова е конструкција“, најавува нараторот на самиот …

Повеќе »