НАЈНОВО

ДОБРОВОЛНО ВО ЗАТВОР: Во Белгија 55. судии и обвинители поднеле барање за притвор

ВКУПНО 55. судии и обвинители доброволци вчера наутро се однесени во затвор во околината на Брисел за да го искусат животот на затвореник два дена, соопштило белгиското Министерство за правда. Доброволците пристигнале во затворот Харен во 9 часот, нов објект со капацитет од 1.190 затвореници кој треба да биде отворен …

Повеќе »

Еве какво време не очекува во наредните 5. дена

Дојде ли есента порано или ова е само минлив ладен бран. Еве што велат од УХМР!Денес, недела, во утринските часови променливо облачно со локален слаб дожд. Во текот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието повремено силен северен ветер. УВ=5Во Скопје претпладне променливо …

Повеќе »

Што беше првото нешто што го забележавте на илустрацијата? Лисица, лице или птица и што кажува тоа за вашата личност?

Погледнете ја сликата и утврдете што прво ви го привлече вниманието – лисица, птица или женско лице? Она што прво го забележувате открива нешто за вашата личност и чувства. pic.twitter.com/t5ANFvOQLs — pensador (@sakriosamime) September 14, 2022 Овој тест со оптичка илузија открива како реагирате во стресни ситуации. Секој од нас …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈУБАВАТА РУСОКОСА ТОТАЛНО СЕ УНИШТИЛА: Зависноста од операција скапо ја чинела, се обидела да му го одгризе носот на вереникот

Ако се прашувате како денес изгледа Хедер Локлир, одговорот може многу да ве растажи.Хедер Локлир порано беше најубавата русокоса во Холивуд, а на домашната публика и е најпозната по улогата на фаталната Аманда во серијата „Мелроуз Плејс“. Актерката со години не се појавуваше во медиумите, а на ретките фотографии кои …

Повеќе »

(ФОТО) ОД НАЈТВРДОКОРНИОТ ЕРГЕН ДО НАЈУМОРЕНИОТ ТАТО: Клуни виден со децата, годините го совладале, а Амал блеска

Целосно седата коса и брадата на Џорџ Клуни се доказ дека годините го стигнале холивудскиот заводник. Еден од најиздржливите ергени во Холивуд, Џорџ Клуни, наполни 61. година, а тоа му се гледа, особено кога во јавноста се појавува со својата млада и убава сопруга – Амал. Џорџ, кој успеа да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШАКИРА ДОБИЛА СТРАТЕЛСТВО НА СИНОВИТЕ, А ЕВЕ ШТО РЕКОЛ СУДОТ ЗА ДАНОЧНОТО ЗАТАЈУВАЊЕ: Му пркоси на Пике, ги пакува децата и оди во Мајами!

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике преку својот адвокатски тим објави соопштение како предупредување до медиумите и папараците кои континуирано објавуваат „непроверени информации“ за него и за целото раскинување со поп пејачката Шакира. – Пишувањето на некои медиуми и папараци е континуирано, принудувајќи го нашиот клиент да ја промени својата секојдневна …

Повеќе »

Зошто Британците НЕ ЈА ПОДНЕСУВААТ МЕГАН МАРКЛ? Ја гледаат како НАЈГОЛЕМ ЛИЦЕМЕР, а ова се причините…

Во Вестминстерската опатија во Лондон синоќа сите членови на кралското семејство присуствуваа на богослужбата во чест на кралицата Елизабета Втора. Сепак, најмногу внимание привлекла Меган Маркл, а ни овој протокол не можел да помине, се чини, без спротивставени коментари. Имено, поради постапките на сопругата на Хари, многумина веруваат дека таа …

Повеќе »

(ФОТО) Кралот Чарлс издал специјална дозвола за Хари – нема да дозволи неговиот син да се разликува од остатокот од семејството

Принцот Хари ќе ја носи својата воена униформа за време на бдението, на кое ќе присуствуваат сите внуци на покојната кралица Елизабета. Војводата од Сасекс морал да облече одело на парадата во средата бидејќи ги загубил воените титули. Сепак, кралот Чарлс му дал специјална дозвола на својот син Хари и …

Повеќе »

(ФОТО) Татко ја сликал раката на својот син по училиште и го открил срцепарателното значење на трагите од моливот

ТАТКО со скршено срце споделил навидум невина фотографија од раката на неговиот син на вториот ден од средното училиште. Тој ја фотографирал раката на својот син, која била покриена со црни траги од молив, поточно 21, цртичка, што всушност претставува колку пати бил малтретиран од насилниците. „На раката направил записник …

Повеќе »