НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) „Ми ја силуваа жената, роди три пати. Ни ја убија ќерката…“

Џошуа Бојл и Кејтлин Колеман од САД, односно Канада, и нивните деца од 2012. година од страна на мрежата грабнувачи „Хагни“ биле држени како заложници во Пакистан. Во четвртокот успеале да ги ослободат. Канаѓанинот Џошуа Бојл кого го ослободиле заедно со неговото семејство после пет години заробеништво во Пакистан рекол …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тони Цетински тагува по Тоше: “Зошто Бог одлучи да те земе тебе? Не прифаќам да те нема”

Не минува роденден на Тоше или годишнина од неговата смртта а Тони Цетински да не ги подели своите емоции со пратителите на Фејсбук и да се потсети на деновите со драгиот брат по музика… Два дена пред десетгодишнината од смртта на една од најголемите ѕвезди во регионот – Тоше Проески, …

Повеќе »

Надал и Федерер во финалето на Шангај

Рафаел Надал ќе игра за неверојатна седма титула во 2017. година, откако во полуфиналето на Мастерсот во Шангај со 7:5,7:6(3) го победи Хрватот, Марин Чилиќ.За Надал тоа ќе биде 10. финале во сезоната. Негов противник во финалето ќе биде вечниот ривал Роџер Федерер кој во три сета го совлада Хуан …

Повеќе »

(ФОТО) Сите „промени“ на Северина: Што е природно а што дело на „пластичарите“?

  Никогаш не говорела за своите пластични операции . Признала дека го оперирала носот, како што таа вели, поради девијации на септумот, но никогаш не признала дека ги зголемила градите… Во 1990. година Зринко Тутиќ „намирисал“ дека Северина би можела да стане нова ѕвезда, на Загрепскиот фестивал победила со песната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најмладата жртва која го победила ракот на дојка има само 8. години

Ова девојче е пример дека не постои старосна граница кога би требало да се плашиме од ракот. Малата Криси Тарнер имала само осум години кога и’ бил дијагностициран секреторен карцином на дојка, редок облик на рак од кој заболува еден од милион луѓе. За среќа, го победила благодарение на брзата …

Повеќе »

(ФОТО) Беше најубава актерка, а сега изгледа страшно поради опасното заболување

Шеесетгодишната актерка Мелани Грифит неодамна се појави на улиците на Лос Ангелес, а присутните веднаш забележаа дека актерката повторно се соочува со истиот проблем со кој се избори во 2009. година. Имено, актерката таа година го победи ракот на кожа што и’ се појави на лицето, под десното око, а …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената Наташа Беквалац со новата фотографија повторно го разбранува интернет

Новосадската барбика Наташа Беквалац за неколку месеци ќе стане мајка по втор пат. Ната е во четвртиот месец од бременоста, а своите обожаватели секојдневно ги изненадува со фотографии од разни снимања. Таа се уште работи со полна пареа, а на своите обожаватели на Инстаграм им откри дека подготвува нешто ново. …

Повеќе »

Повеќе манифестации за одбележувње на 10. години од смртта на Тоше Проески

Во понеделник се навршуваат 10 години од загинувањето на големата македонска и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески. Оддавајќи му почит, 12. маратонци од повеќе градови од Македонија денеска во 17. часот го почнуваат својот маратон од Нова Градишка во Хрватска каде Тоше Проески во 2007. година, во автомобилска несреќа го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавило нецензурирано видео од Северна Кореја: Погледнете пред да биде отстрането!

Забележано со скриена камера… Нецензурираните снимки од Северна Кореја се многу ретки. Благодарение на храброста на еден човек се појавиле снимки од исклучително затворениот свет и на светот непознатата земја со сцени кои го прикажуваат животот на Севернокорејанците. Овој таинствен човек успеал со камера, по пат по кој се движел …

Повеќе »