НАЈНОВО

(ГАЛЕРИЈА) Што се случува со Џулија Робертс: Славната глумица се преполовила!

Џулија Робертс е видена во петокот во Њујорк и шокирала со својот изглед. Славната глумица е многу слаба и делува испиено иако половина лице скрила со очила за сонце. Се шушкаше дека се разведува па можеби и’ тоа влијаело на нејзиниот изглед. Кога пред еден месец се појавила на amfAR …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дете на омраза: Ален е дете на силувана жена а сега го бара својот татко – силувач!

Додека живеел во Горажде децата го викале „четничко дете“… Ален Мухиќ имал десет години кога една детска кавга го разорила неговото семејство. Се’ до таа кавга, Ален верувал дека е како сите други деца, од просечно босанско семејство, дека неговиот татко се вика Мухарем, кој работел како домар во болницата …

Повеќе »

(ФОТО) Повторно ја мажат: Кој е таинствениот маж во друштво на Ангелина Џоли?

За време на мартовскиот престој во Камбоџа, каде во присуство на своите шест деца го промовирала својот последен филм „First They Killed My Father“, убавата глумица е снимена во друштво на непознат маж. Не требало долго да се постави прашањето дали тоа значи дека Ангелина Џоли конечно свртела нова страница …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трејлер за новиот филм “Downsizing” со Мет Дејмон

Пристигна трејлер за новиот филм “Смалување” (“Downsizing”) во кој оскаровецот Кристоф Валц ја има улогата на србинот Душан Мирковиќ. Филмот “Смалување” зборува за тоа што би се случило ако, како што е претставено во филмот дека норвешкиот научник измислил, постои формула која ја намалува висината на луѓето на 10. сантиметри. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Само почувствувал дека нешто струга под автомобилот: Детали од стравичната несреќа, еве што вели татко му на Тони Цетински

Хрватскиот пејач, Тони Цетински, вчера во Ровињ со својот автомобил прегазил човек кој  починал на местото н настанот, а државните органи утврдуваат дали веќе лежел на улица или пак стоел кога Цетински поминал со автомобилот. Несреќата се случила во Пуста улица во Ровињ, која е во еден правец и не е …

Повеќе »

Надал поради повреда се повлекол од Париз

Првиот тенисер на светот, Шпанецот, Рафаел Надал, морал да го предаде мечот од четирифиналето против Србинот Филип Крајиновиќ. Надал својот настап во Париз го прекинал поради повреда. Во пресрет на четирифиналниот меч, Надал, на конференција за медиуми открил дека има проблеми со десното колено, но дека сепак ќе истрча на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тони Цетински со автомобил прегазил маж кој веќе лежел на улицата:„Ова е најлош ден во мојот живот“

Едно лице смртно настрадало на Пуста улица во Ровињ, а засега не се знае дали смртта е последица на сообраќајна несреќа или нешто друго, пишува Glas Istre. Имено, во полицијата во Ровињ околу 14. часот е јавено дека во Пуста улица автомобил марка Мерцедес, со кој управувал Тони Цетински, удрил …

Повеќе »

(ФОТО) Ресторан на вратите на машко и женско ве-це ставил фотографии од Кејтлин Џенер пред и после транзицијата

Ресторанот Dodie’s Place Cajun Bar & Grill во градот Ален, САД, земал фотографии од Кејтлин Џенер пред и после трнзицијата и на тој начин означил кое е машко а кое женско ве-це. Така на вратата на машкото веце ставиле фотографија од Кејтлин додека уште била Брус Џенер, а на вратата …

Повеќе »

(ФОТО) Дали во кралското семејство навистина доаѓаат близнаци?

Магазинот Life & Style тврди дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам не го чекааттретото дете туку дека во Кенсингтонската палата пристигнуваат дури две бебиња. Во почетокот на септември од Кенсингтонската палата пристигна официјално соопштение во кое кралското семејство објавило дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијм го чекаат третото дете. Кејт, …

Повеќе »