НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈУБАВАТА РУСОКОСА ТОТАЛНО СЕ УНИШТИЛА: Зависноста од операција скапо ја чинела, се обидела да му го одгризе носот на вереникот

Ако се прашувате како денес изгледа Хедер Локлир, одговорот може многу да ве растажи.Хедер Локлир порано беше најубавата русокоса во Холивуд, а на домашната публика и е најпозната по улогата на фаталната Аманда во серијата „Мелроуз Плејс“. Актерката со години не се појавуваше во медиумите, а на ретките фотографии кои …

Повеќе »

(ФОТО) ОД НАЈТВРДОКОРНИОТ ЕРГЕН ДО НАЈУМОРЕНИОТ ТАТО: Клуни виден со децата, годините го совладале, а Амал блеска

Целосно седата коса и брадата на Џорџ Клуни се доказ дека годините го стигнале холивудскиот заводник. Еден од најиздржливите ергени во Холивуд, Џорџ Клуни, наполни 61. година, а тоа му се гледа, особено кога во јавноста се појавува со својата млада и убава сопруга – Амал. Џорџ, кој успеа да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШАКИРА ДОБИЛА СТРАТЕЛСТВО НА СИНОВИТЕ, А ЕВЕ ШТО РЕКОЛ СУДОТ ЗА ДАНОЧНОТО ЗАТАЈУВАЊЕ: Му пркоси на Пике, ги пакува децата и оди во Мајами!

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике преку својот адвокатски тим објави соопштение како предупредување до медиумите и папараците кои континуирано објавуваат „непроверени информации“ за него и за целото раскинување со поп пејачката Шакира. – Пишувањето на некои медиуми и папараци е континуирано, принудувајќи го нашиот клиент да ја промени својата секојдневна …

Повеќе »

Зошто Британците НЕ ЈА ПОДНЕСУВААТ МЕГАН МАРКЛ? Ја гледаат како НАЈГОЛЕМ ЛИЦЕМЕР, а ова се причините…

Во Вестминстерската опатија во Лондон синоќа сите членови на кралското семејство присуствуваа на богослужбата во чест на кралицата Елизабета Втора. Сепак, најмногу внимание привлекла Меган Маркл, а ни овој протокол не можел да помине, се чини, без спротивставени коментари. Имено, поради постапките на сопругата на Хари, многумина веруваат дека таа …

Повеќе »

(ФОТО) Кралот Чарлс издал специјална дозвола за Хари – нема да дозволи неговиот син да се разликува од остатокот од семејството

Принцот Хари ќе ја носи својата воена униформа за време на бдението, на кое ќе присуствуваат сите внуци на покојната кралица Елизабета. Војводата од Сасекс морал да облече одело на парадата во средата бидејќи ги загубил воените титули. Сепак, кралот Чарлс му дал специјална дозвола на својот син Хари и …

Повеќе »

(ФОТО) Татко ја сликал раката на својот син по училиште и го открил срцепарателното значење на трагите од моливот

ТАТКО со скршено срце споделил навидум невина фотографија од раката на неговиот син на вториот ден од средното училиште. Тој ја фотографирал раката на својот син, која била покриена со црни траги од молив, поточно 21, цртичка, што всушност претставува колку пати бил малтретиран од насилниците. „На раката направил записник …

Повеќе »

(ФОТО) Патуваат низ светот со своите деца: „Наскоро ќе бидат потполно слепи, сакаме да видат се“

Брачниот пар Едит Лемеј и Себастиен Пелетие од Канада, родители на четири деца, се нашле во ситуација од која се плаши секој родител. Дури три од нивните деца страдаат од хронична болест на очите, таканаречениот retinitis pigmentose (ретинитис пигментоза). Тоа е неизлечива и прогресивна состојба која предизвикува постепено губење на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Револтиран Британец го нападнал Чарлс: „Едвај си ги грееме домовите а мораме да плаќаме за твојата парада!“

Кралот Чарлс III. вчера во Кардиф ја поздравуваше јавноста кога маж од публиката вербално го нападнал, мислејќи на актуелната економска криза која го погодува британскиот народ. Додека новиот крал ги поздравувал луѓето ракувајќи се со нив, еден човек сакал да го знае неговото мислење за зголемените трошоци за греење и …

Повеќе »

Клинт Иствуд (92) го споделил рецептот за долговечност. Советите се едноставни и ефективни!

ИАКО има 92. години, Клинт Иствуд сè уште работи, моментално работи на нов документарен филм за дивиот свет наречен Why On Earth. Сепак, оваа славна ѕвезда можеби немаше да биде жива денес доколку не беше сведок на ненадејната смрт на неговиот татко. Во летото 1970. година, таткото на Клинт Иствуд …

Повеќе »