НАЈНОВО

(ФОТО) Откриена причината за смртта на Хју Хефнер: Две години го лекувале со погрешни лекови

Во умреницата како конкретни причини за смртта се наведени запирање на срцето, проблеми со дишење, септихемија и Ешерихиа коли. Таткото на Плејбој, Хју Хефнер, починал од затајување на срцето откако се заразил со агресивен вид на Ешерихиа коли, кој била отпорна на лекови со кои го лекувале. Умреницата на 91. …

Повеќе »

(ФОТО) После бурниот развод немирниот тенисер го освоила бивша мисица

После разводот од сопругата Алба Карилјо, која го олеснила за 1,7 милиони евра оштета, после само 11. месеци брак, шпанскиот тенисер Фалисиано Лопез не тагува премногу. Најдобра утеха секогаш е нова девојка, па тој токму таква и’ си нашол. Can't wait to start my match and wear this amazing @ellesse …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бизарен стадион за Светското првенство: Снаодливите Руси исправиле неверојатна грешка

Светското првенство во Русија ќе се игра на еден многу необичен стадион Подговките за Светското првенство во фудбал во 2018. во Русија се одвиваат во полна пареа.На стадионите и дополнителните инфраструктури се трошат милијарди, како и во случајот со Олимписките игри во Сочи, изградбите ги следи пробивање на рокови и …

Повеќе »

(ФОТО) „Не сакам да ги плашам луѓето но доаѓа голем земјотрес и не може да се одбегне“

Последниот голем земјотрес на раседот Сан Андреас бил во 1857. година, а 1.300 километри долж раседот јаки земјотреси се случуваат отприлика на секои 150. години. Стручњаците веќе со години предупредуваат на нов силен земјотрес… После силниот земјотрес со магнитуда од 7,1 во Мексико, кој усмртил повеќе од 200. луѓе, Калифорнија …

Повеќе »

Се снима филм за Хју Хефнер – еве кој ќе го отелотвори

Хју Хефнер починал пред само една недела, а веќе е најавено снимање на филм за неговиот живот.Ќе го режира Брет Ратнер, а легендарниот шеф на Плејбој ќе го отелотвори Џаред Лето. Ратнер веќе десет години се премислувал за снимањето филм за Хју Хефнер. „Џаред е стар пријател. Кога слушнал дека …

Повеќе »

Шпрајц на РТЛ без „влакна на јазикот“: „Режијата ме предупредува дека читам понуди од 1945., но Хрватите ионака живеат во тоа време

Зоран Шпрајц, водител и уредник на најгледаната програма на РТЛ, одлучил на себе својствен начин да ги коментира понудите за нови воени авиони за хрватската војска. Шпрајц ги чита понудите од разни страни, набројува и објаснува, а потоа поентира: „Од режијата ме предупредуваат дека тоа се понуди кои пристигнале на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сега и тоа го знаеме: Еве зошто оваа сцена од „Пријатели“ била забранета во цел свет

Полни десет години веселата шесторка на една од најпопуларните хумористични серии на сите времиња, „Пријатели“, ги забавувала тв гледачите ширум светот. Сепак, не се’ што било снимено ја здогледало виделината на денот, а тоа се дознало 13. години после емитувањето на последната епизода. Нивната популарност и понатаму е голема, иако …

Повеќе »

Џон Мекинро отворено: Ако зборува вистина проблемот на Ѓоковиќ е многу поголем отколку што се чини!

Еден од најдобрите тенисери на светот, сега пензиониран Џон Мекинро, ја коментирал состојбат на двајцата играчи кои минатата година „дрмале“ со светскиот тенис… Ѓоковиќ доминирал со светскиот тенис се’ до минатогодишниот Ролан Гарос, кога ги коплетирал грен слемовите, а оттогаш само на моменти го покажувал стариот сјај. Енди Мареј го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 8.000 евра само на нозете: Чизмите со кои се пофалила Јелена Карлеуша ќе ве остават без текст!

Пејачката Јелена Карлеуша се пофалила со обувките кои ги подготвила за настап во четвртокот, а нивната цена сигурно ќе ве остави без текст. Имено, за овие луксузни обувки пејачката издвоила цели 8.000 евра. 🎆 🔥🔥 @karleusastar pic.twitter.com/l4RhnCN2Uc — MARKO JANJIĆ (@MarkoJanjic14) October 3, 2017 Чизмите се опточени со кристали, светкаат …

Повеќе »