НАЈНОВО

(ФОТО) Ангелина Џоли и Гвинет Палтроу: Познатите глумици признале дека биле жртви на сексуалното насилство на Харви Вајнштајн

Откако холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн добил отказ во сопствената фирма поради неколку тужби за сескуално вознемирување, покрај многубројните глумици и негови вработени, Ангелина Џоли и Гвинет Палтроу признале дека и’ тие биле жртви на неговото насилство. Тие две признаваат дека ваквиот инцидент со продуцентот се случил на почетокот на нивната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатиот фудбалер се огласил после гласините за разделбата од Шакира

Шпанските и колумбиските медиуми со недели пишуваа дека Пике и Шакира се рзделуват, а се’ беше поткрепено со изјави од соиграчите на шпанскиот репрезентативец дека тој има голем проблем со зависност од коцкање. И покрај гласините дека овој славен пар стави крај на нивниот брак, очигледно тоа не е вистина. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луѓето се онесвестуваат поради сцена во новиот филм според роман на Стивен Кинг

Нетфликс го адаптирал романот „Играта на Џералд“ на Стивен Кинг, а поради обилието насилство во филмот некои гледачи  се онесвестувале. Играта на Џералд е приказна за она што се случува кога експериментирањето со секс ќе отиде во погрешен правец.Во книгата и во филмот главниот лик Џеси Барлингам, со лисици е …

Повеќе »

Ѓоковиќ отвора ресторан за бездомници:„Заработив доволно да ја нахранам цела Србија“

Најдобриот српски тенисер во историјата уште еднаш покажал дека е многу повеќе од обичен спортист. Новак Ѓоковиќ планира да отвори ресторан за бездомници, изјавил во соопштението кое неговата прес служба им го испратила на британските медиуми. „Парите не ми се проблем, заработив доволно да је нахранам цела Србија. Мислам дека …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената Наташа Беквалац поделила провокативна фотка но добила „лекција“ од своја следбеничка!

Пејачката ужива во бременоста, а од време на време на Инстаграм поставува по некоја фотографија, да покаже колку е среќна. Наташа Беквалац споделила фотографија за која не навела од кој период е. Во црно боди, со бунда и високи штикли, Ната покажала сексипил, но коментарите од нејзините следбеници не се …

Повеќе »

(ВИДЕО+18) Нови Сад во шок: Потполно гол маж шета по центарот на градот

Во центарот на Нови Сад се прошетал потполно гол маж. На запрепастување на минувачите кој се затекнале во улицата „Максим Горки“, средовечен маж лежерно прошетал гол по улицата. На себе немал ниту едно парче облека. Некој до граѓаните неговата егзибиција ја забележал со мобилен телефон а снимката била објавена на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Откриена лото измама на векот: Добро погледнете го топчето 38

Извлекувањето на Лото во Ирска минатиот викенд станало главна тема во таа земја. Без разлика дали сте посветени на играње лото или го сметате за губење на време, ќе се согласите дека секој испад на ова извлекување е повеќе од интересен, бидејќи секоја евентуална грешка со себе влече низа контроверзни …

Повеќе »

(ФОТО) Нејмар ја искористил паузата од тренинг за да се запознае со мало девојче кое боледува од многу ретка болест

Најскапиот фудбалер на светот докажал дека има “златно” срце откако ненадејно посетил негов млад фан. Златното момче се запознало со осум годишната Ана Клара, која боледува од синдромот Хатчинсон – Гилфорд од која боледуваат само 200 деца на светот. “Sonhe o quanto puder, realize sempre. Desistir jamais” Ana clara A …

Повеќе »

(ФОТО) На 15. години останала без татко и, Пол Вокер, а сега се подготвува да ги освои модните писти

Кога умрела звездата на „Брзи и жестоки“, целиот свет бил во шок. Глумецот зад себе ја оставил 15. годишната ќерка Медоу на која со тестамент и го оставил сето свое богатство. Медоу Вокер (18) се подготвува да го освои модниот свет. Иако ретко се појавува во јавност, а скоро воопшто …

Повеќе »