НАЈНОВО

(ФОТО) На врвот на листата: Софија Вергара и Кејли Куоко се најплатени ТВ актерки за 2017 година

Американското престижно бизнис списание “Forbes” објави листа на најплатени телевизиски актерки за 2017 година, а на тронот сè уште се наоѓа атрактивната Колумбијка Софија Вергара и симпатичната Кејли Куоко. Вергара, во изминатата година заработила 41,5 милиони долари, а поголемиот дел од парите ги заработила благодарение на ангажманот во популарната ТВ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Првиот гол на Вардар во Лига Европа е вистинска мајсторија

Фудбалерите на македонскиот шампион Вардар синоќа беа поразени на гостувањето кај Розенборг со 3:1. Избраниците на Чедомир Јаневски претрпеа уште еден пораз, но овој пат сите аплаузи ги доби Фелипе кој што на маестрален начин го постигна првиот гол на Вардар во второто по ранг европско клубско натпреварување. Фелипе во …

Повеќе »

(ВИДЕО)Дали вие би се осмелиле на ваква „ризична“ разонода?

Често храброста најдобро ја проверуваме на места кои за љубителите на адреналинот се секојдневна работа. Но, како е со „обичните смртници“. Погледнете како регирала група туристи кои сакале да чекорат по висок стаклен мост, или да се лулаат во провалија… Would you do this? Posted by Viral Video on Mittwoch, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оригинално запросување во центарот на Скопје

На еден од  мостовите во центарот на Скопје деновиве се случи уникатно запросување, а сето тоа беше снимено и постирано на социјалните мрежи. Емир Качар одлучил да и приреди несекојдневно запросување на својата девојка Муриса Хоџиќ, со која е во врска една година. Ги собрал најблиските пријатели, нарачале чоколадни јајца …

Повеќе »

Правата на претплатник на кабелска ТВ: За исклучен ТВ канал може да се раскине договор без плаќање пенали!?

Нема повеќе договори со рок на траење подолги од две години, ниту пак нивно автоматско продолжување. Не смее да ви исклучат ТВ канал без ваша согласност – се само дел од правилата предвидени од АЕК. Уште на самиот старт корисниците треба да ја имаат на увид листата на телевизиски канали, …

Повеќе »

(ФОТО) 15. фотографии кои покажуваат дека славните мајки и татковци се баш како и ние

И’ тие мораат да се нахранат, измијат, расправаат, излакираат нокти, да си го избришат газот…се’ како и ние. Арни, се чини, е најдобар фризер на својот син Патрик. #tbt Some things never change @patrickschwarzenegger. A post shared by Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger) on Mar 30, 2017 at 4:38pm PDT Шакира сама …

Повеќе »

(ФОТО) Го покажала прстенот: Стетам и Роси тајно се венчале!

Британскиот глумец Џејсон Стетам дваесет години помладата убавица ја запросил во почетокот на минатата година. Тогаш за свршенички прстен „искеширал“ дури четврт милион фунти. Little Statham ☺️❤️❤️👼🏻 Congratulations mummy and daddy – @rosiehw and @jasonstatham xxx I'm in love! #love #TFLers #photooftheday #20likes #amazing #smile #follow4follow #like4like #infant #instalike #black …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Тајфата“ ја претстави „Песно стара“ со видео запис и музика створена од најдлабоките емоции

Сеќавањата со пријателите, саканите и родителите никогаш не се забораваат. Тие се трансформираат во нешто повеќе, нешто што со себе не привлекува само слики од одредена ситуација туку чувства кои ја разгоруваат и исполнуваат душата. Оваа клучна човечка доблест да се сеќаваме на моментите кои градат карактер Никола Јанков – …

Повеќе »

(ФОТО) Актерката Ристиќ обвинета за расизам и ксенофобија

Обвинението е заради навредливи коментари на социјалната мрежа Фејсбук насочени кон ромската заедница. Актерката Ирена Ристиќ е осомничена за предизвикување омраза на национална, верска и друга дискриминирачка основа. Јавното обвинителство ја повикало на распит на 13 октомври како осомничена. Поканата Ристиќ самата ја објави на фејсбук профилот. Во дописот од …

Повеќе »