НАЈНОВО

Еве колку чинеше породувањето на сопругата на Жељко Јоксимовиќ: Стандардни цени или по холивудски терк?

Според цените кои се шират по медиумите Белград „дебело“ каска зад скопските стандардни цени… Јована Јоксимовиќ, сопругата на Жељко Јоксимовиќ, пред два дена на свет донесе две бебиња, девојчиња, Ана и Срна. Таа се породила со царски рез, во приватна болница во Белград. На породувањето присуствувал и’ Жељко, а за …

Повеќе »

(ФОТО) Се слушнала експлозија: Во Скопје запален џипот на таткото на Боки 13

Во Скопје синоќа околу два часот во населбата Тафталиџе опожарен е нов џип „БМВ 5“. Сведоци велат дека претходно се слушнала голема експлозија. Возилото било паркирано пред семејната куќа на Бојан Јовановски, Боки 13., а било сопственост на неговиот татко. Со брза интервенција на противпожарното возило, големиот пожар бил локализиран и …

Повеќе »

Ангела ја направи Македонија горда: Прв историски настап за Македонија

Македонија на ISU Junior Grand Prix во Загреб ја претставуваше Ангела Прилепчанска. За својот настап, оваа млада 13.годишната натпреварувача настапи со музика од хитовите „Alive“ и „Cheap Thrills“ од Сиа. Претходниот ден, младата Прилепчанска имаше одличен настап во регуларниот дел на програмата ISU Junior Grand Prix. Погледнете го настапот на …

Повеќе »

(ФОТО) Двете страни на Златан Ибрахимовиќ: На теренот  е “ѕвер”, а во домот и’ чисти и готви!

Златан Ибрахимовиќ  наполни 36. години. Тој успеа да оствари блескава фудбалска кариера. Гол по гол, успех до успех… Зад Златан се нижат златни успеси, а покрај него веќе години наназад е неговата невенчана сопруга Хелена Сегер. Познатиот пар се запознал во 2003. година, а притоа ги дели 11.годишна разлика во …

Повеќе »

(ФОТО) Мултимилионер вооружен до заби: Братот на напаѓачот од Лас Вегас открил шокантни детали за човекот кој убил 58. лица…

Напаѓачот од Лас Вегас бил мултимилионер, кој голем дел од парите заработил со вложување во недвижнини, а долги години работел како сметководител, така Стивен Педок го опишува неговиот брат Ерик. Ерик Педок на новинарите во Орландо им рекол дека не знае дали неговиот брат имал некакви финансиски потешкотии. Според неговите …

Повеќе »

Починала саревската хероина – Дона Арес

Пејачката Дона Арес почина по долгата и тешка болест. Азра Колаковиќ, позната како Дона Арес почина на своја 40. годишна возраст. Пејачката која три пати водеше битка со ракот починала вчера во родното место Бихач. Дона Арес од 2014. година се бореше со рак на матката. Родена е на 1. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Почина музичката легенда Том Пети

Рок легендата починала на возраст до 66. години како последица од срцевиот удар, пишува TMZ, но полицијата сеуште не ја потврдила таа вест. Пејачот бил пронајден без свест во својот дом во Малибу и итно бил префрлен во болница во Санта Моника. Таблоидот додава дека Пети бргу бил исклучен од …

Повеќе »

(ФОТО) Тешко е да се поверува каква линија има Серена Вилијамс еден месец откако родила

Серена Вилијамс пред само еден месец ја родила ќерката Алексис Олимпија Оханиан Јр., а веќе успеала да ја врати совршената линија. Тоа го докажала со најновата фотографија на Инстаграм на која позира во бел фустан со отворени раменици, која го истакнала нејзиниот тенок струк. „Воу, изгледаш одлично“, „Ја обожувам твојата …

Повеќе »