НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Во телото на пребеганиот војник, од Северна Кореја пронајдени опасни паразити, лекарите во шок

Севернокорејскиот војник кој побегнал преку границата во Јужна Кореја, имал високо ниво на паразити во цревата, соопштиле лекарите. Докторите велат дека пациентот е во стабилна состојба – но огромниот број на црви во неговото тело ги инфицираат раните и ја влошуваат неговата здравствена ссостојба. Се смета дека неговата состојба дава …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) “Брутални” убиства: Трагедии во семејства кои чуваат диви животни

Меѓу љубителите на животните постои посебна категорија на луѓе. Оние кои сакаат да добијат нешто егзотично наместо вообичаената мачка или куче. Понекогаш овој „егзотик“ може да создаде многу реална закана за животот – и за самиот сопственик и за оние кои не биле среќни да бидат со него. “Смарт списание” …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Импресивна венчавка на Серена Вилијамс и Алексис Оханијан

Во Центарот за современи уметности во Њу Орлеанс, 36.годишната Серена Вилијамс и коосновачот на Reddit Алекс Оханијан го кажале судбоносното „Да“. На забавата присуствувале околу 250. гости, меѓу кои Ана Винтур, Џеј Зи и Бијонсе, Ева Лонгорија, Ким Кардашиан и Канје Вест, Венус Вилијамс, Каролин Возњацки, Сијара… Од фотографиите може …

Повеќе »

(ВИДЕО) Направила куќа на два спрата само по упатства од Јутјуб!

Веројатно е тешко да се замисли како жена без ниту малку искуство во градежништвото можела да изгради куќа на два спрата, со пет спални благодарение исклучиво на упатствата од видета од Јутјуб. Кјара Бруклин и нејзините четири деца се жив доказ дека тоа е можно. Нејзиниот најстар син, Дру, и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Денот кога авион удрил во Емпаер Стејт Билдинг: Чудесна приказна за жената која преживеала пад од 75. спрат

Оваа неверојатна жена ја победила и самата гравитација кога преживеала пад од 75. спрат, заробена во лифт. Лифтот бил ноќен кошмар на голем број луѓе, но понекогаш кошмарите стануваат вистинско чудо. Пример за тоа е Бети Лу Оливер која успеала да ја измами смртта и да преживее катастрофа каква е …

Повеќе »

(ФОТО) Продаден болидот на Шумахер со кој го освоил последниот трофеј: Износот кој купувачот го „искеширал“ изненадил многумина!

Болидот со кој легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер, го освоил својот последен трофеј во кариерата е продаден за неверојатен износ. Болидот на легендата на Формула 1, Михаел Шумахер, со кој последен пат победил на Големата награда на Монако, продаден е на аукција во Америка за 7,5 милиони долари. …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно убави вести од Бубе Ин: „Се враќам со многу новини!“

„Среќен сум што бев опкружен со позитивни ликови кои ми ја вратија самодовербата и сватив дека сум имал многу клетници кои ми ја цицале крвта, но доста беше, се рехабилитирам и се враќам на пиадесталот кој ми припаѓа…“ Големиот мајстор на својот занает, прочуениот стилист за коса Љупчо Петрушевски Бубе …

Повеќе »

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест… Jump up in this beach like… A post shared by Halle Berry (@halleberry) on Jul 17, 2017 at 5:26pm PDT Хали Бери е една од најценетите холивудски глумици, освоила бројни награди и најпозната е по со Оскарот …

Повеќе »

(ФОТО) Алехандро Санс со „Деспасито“ најуспешен на Латино Греми наградите

Годинешниот мегахит „Despacito” на Порториканците Луис Фонси и Деди Јенки освои најмногу Латино Греми награди на 18.то доделување кое се одржа сношти во Лас Вегас. Песната победи во категориите: пeснa на годината, најдобро видео, запис на годината и најдобра урбана комбинирана изведба (заснована на мотиви од секојдневието, со примеси на …

Повеќе »