НАЈНОВО

(ФОТО) Кога го оставила сопругот кој ја тепал, за да преживее чистела по куќи

Го обвинила Ајк за години на физички малтретирање и злоставување, а бидејќи паднала во тешка психичка состојба, се обидела да се убие проголтувајќи 50 таблетки Валиум… „Таа е кралица на рокенролот, има глас од илјада вати и вртоглаво долги нозе“,ја опишала Опра Винфри пејачката Тина Тарнер. Меѓутоа, освен исклучителните гласовни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Не е Бог, но и понатаму е опасен: После Тор станал командос

Она што гледачите ќе ги привлече во филмот „12 strong“ е дека во главната улога се нашол Крис Хемсфорт, кој ја презел улогата на капетанот Мич Нелсон, водач на првата американска единица во Авганистан. Бидејќи 2017. година полека, но сигурно ни се приближува кон крајот, така почнуваат да ни се …

Повеќе »

(ФОТО) Колин Руни:„Не сум глупава што сакам да успее нешто во што верувам!“

Септемвриските „ѓаволштини“ на Вејн Руни придонесоа неговата бремена сопруга, која го чека нивното четврто дете, едно време да го напушти славниот фудбалер…Но, Колин Руни решила со објава на својот Фејсбук профил да открие што навистина планира со бракот… Колин Руни е категорична дека сака да го спаси бракот и вина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Браво: Тијана и се спротивставила на Александра Радовиќ и ги замолчала сите во студиото!

Вчерашната емисија „Твоето лице звучи познато“ останала во сенка на кавгата помеѓу Александра Радовиќ (жири) и Тијана Дапчевиќ. Тијана ја имитирала Тејлор Свифт, а Александра повторно почнала со својот коментар дека Тејлор е просечна, на што Тијана и кажала: „Не треба да заборавиме дека Тејлор Свифт моментално е најпопуларна пејачка …

Повеќе »

(ФОТО) Објавиле свршувачка: Принцот Хари и Меган Маркле ќе се венчаат

Вилијам, сопругата, се шушка, ја запросил со прстен од починатата мајка, принцезата Диана. Инаку,прстенот со сафир бил всушност споменот на Хари на починатата мајка, а тој му дозволил на братот да го искористи за свршувачка Prince Harry and Ms. Meghan Markle will appear for a photo call at Kensington Palace …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јужноафриканка е нова Мис Универс!

Мис Универс е Деми-Леи Нел-Петерс од Јужнофриканска Република. Убавата 22. годишна девојка со диплома од економија е крунисана во Театарот „Аксис“ во склоп на казиното „Планет Холивуд“ во Лас Вегас. Прва придружничка е Мис Колумбија, Лаура Гонзалес, а втора е Мис на Јамајка, Двине Бенет. Congratulations to Demi-Leigh Nel-Peters, the …

Повеќе »

(ФОТО) Приказна која го расплака светот:Емотивни пораки со цвеќе за роденден од починатиот татко…

„Откако мојот татко почина, го мразев својот роденден затоа што тој секогаш го правеше да биде посебен. Посебно ми беше страв поради мојот 21.ви роденден, затоа што знаев дека е последна година…“ Емотивната објава на девојката која го добила последното цвеќе од нејзиниот починат татко го обиколи целиот свет. Имено, …

Повеќе »

(ФОТО) Гордиот Здравко Чолиќ се пофалил: „Ова е мојот најмлад фан – има шест месеци и’ е од Велес!

Пејачот на обожавателите им го претставил својот, како што рекол, најмлад фан. Веселиот Чолиќ не ја пропуштил можноста да позира со малечкиот Драган во прегратка. Бил воодушевен од момченцето… „Драган имал само шест месеци кога со родителите бил на мојот концерт во Велес, на 7. октомври оваа година“ напишал Здравко …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најсрамните моменти на ѕвездите на настапи во живо!

Често забораваме дека зад гламурозната визија на ѕвездите има од оние кои понекогаш прават грешки. Некои од нив дозволуваат модни гафови со погрешен избор на облека, други паѓаат на јавни места, трети имаат лоши ПР техники кои во очите на нивните фанови изгледаат како неуспех. Кејти Пери падна од тортата што беше …

Повеќе »