НАЈНОВО

Џони Холидеј, „францускиот Елвис“, починал на 74. години

Џони Холидеј, пејачот познат под прекарот „француски Елвис“, кој го популаризирал рокенролот во таа земја, починал во 74. година после долга борба со рак на белите робови, известила денес, неговата сопруга, глумицата Летиција Халидеј (42). „Џони не напушти. Ги пишувам овие зборови не верувајќи. Сепак, вистина е. Мојот маж повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) Нова колекција венчаници „White Ivy 2018“ од Антонија Ристовска!

Новата колекција венчаници White Ivy 2018 е оздадена со инспирација од тоа што идните невести најмногу го сакаат: софистицираност, гламур, единственост и дозанаромантика. Инспирирана од винтиџ модата и посакуваниот ретростил, во создавањето на новата колекција ја пренесува ретронишката и и дава младешки призвук и урбана нота. Раскошот од богати везови …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – „Некст тајм“:„Нашата поента е на младите да им се приближи македонската изворна музика“

Кога ќе се спомне „Некст тајм“ веднаш како асоцијација ви се појавуваат песните „Ја излези Ѓурѓо“ и „Слушам кај шумат шумите“, особено што нивните видеа допреа до милиони гледачи…Иако започнаа како рок дуо, во последно време повеќе ги привлекува изворната музика и имаат намери да и се посветат…на нивен начин …

Повеќе »

(ФОТО) Јане добил дрес од Пол Погба: И покана да следи натпревар на „ѓаволите“ во Манчестер

Јане Велковски, момчето кое боледува од спинална мускулна атрофија, а за кое сторија направи и УЕФА, добил покана од фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, да оди во Манчестер и да гледа во живо натпревар на „Манчестер Јунајтед“. Погба го видел Јане во спотот на УЕФА за кампањата „Еднаквост на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Масимо Савиќ: Беби Дол и јас се разделивме грдо, во „нељубов“…

Во осумдесеттите го снимиле дуетот „Sunca sja, trava miriše“, а биле повеќе од колеги. Масимо и Беби Дол тогаш „се забавувале“, а на настапите во живо, сметат многумина, меѓу нив се чувствувала „искра“. Хрватскиот пејач се потсетил на својата врска со колешката од естрада, Беби Дол (55). „Се разидовме во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатен гаф – Хамилтон се посрамотил на Инстаграм: Му се смеат и’ возачите и навивачите

Луис Хамилтон овие денови на Инстаграм објавил снимка од сударот на Николас Прост и Ник Хајдфилд, загрижен за здравјето на славниот возач, со апел на синот на славниот Алан да му забранат да се натпреварува.Но, тој инцидент всушност се случил пред три години… Британскиот 32. годишен шампион на Формула 1 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шестата тенисерка на светот се разголела, покажала брадавици и открила опасна тетоважа

Украинската тенисерка Елина Свитолина за магазинот XXL снимила жежок едиторијал во кој покажала брадавици, но и тетоважа на ногата. Шестата тенисерка на светот, на левата бутина, покажала тетоважа на бел тигар, но и многу повеќе во прозирните и минимални парчиња… 23. годишната Украинка пред неколку месеци била на 3. место …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кејт Винслет открила кој секси глумец требало да глуми во „Титаник“ наместо Леонардо ДиКаприо

Иако од премиерата на култниот „Титаник“ минале повеќе од дваесет години, филмот и се’ во врска со него и понатаму им се многу интересни на милиони луѓе ширум светот. Откако режисерот, неодамна, објаснил зошто Џек не и се придружил на Роуз на вратата и така си го спаси животот, сега …

Повеќе »

Исчезнала Снежана Тројачанец!

Утрово во Скопје исчезнала Снежана Тројачанец, а нејзините најблиски побараа помош во нејзиното пронаоѓање… Драги пријатели, Ве молам помогнете. Утрово е исчезната мојата најсакана Снежана Тројачанец. Пред 7ч. Слаба, висока со прекрасни сини очи. Најверојатно е во пиџами и кафена јакна. Ве молам ако некој ја препознае, јавете. Населба Тафталиџе, …

Повеќе »