НАЈНОВО

(ФОТО) Како и успеало: Го „залепила“ автомобилот за куќа

Млада возачка во оваа бизарна сообраќајна несреќа во Царевдар, Хрватска, се здобила со лесни телесни повреди, а од полицијата потврдиле дека не била под влијание на алкохол… Мештаните на Царевдар, Хрватска, биле сведоци на несекојдневна сообраќајна несреќа. Имено, во понеделникот околу 14.30 часот, 23. годишна возачка на Волсваген Пасат, возејќи …

Повеќе »

(ФОТО) Не е болест се што боли: Девојката го оставила кога го видела ова…

Русија: Маж на фарма во Уфа, град на средниот дел на северниот европски дел од земјата, полово општел со коњ. Набргу е уапсен, а најголем шок доживеала неговата девојка… Неверството е честа причина за прекинување на љубовта, а најчести третото лице неповредено излегува од љубовниот триаголник.Но, додека станува збор за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ се враќа на теренот – оваа година

Некогаш најдобриот тенисер на светот,Новак Ѓоковиќ, на терените ќе се врати кон крајот на декември на егзибициониот турнир во Абу Даби, по четири месеци пауза откако го повреди лактот. Girafficus, good job for coming in the jeans to the gym 👌😂👏👍 pic.twitter.com/3mhQsI88Iw — Novak Djokovic (@DjokerNole) October 17, 2017 Ѓоковиќ …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството на Новак Ѓоковиќ го погодила голема трагедија од која уште не се’ опоравиле!

Пред четири години семејството на Новак Ѓоковиќ го потресла голема трагедија, а приказната дури сега се појавила во јавност. Чичкото на Новак, Момир Ѓоковиќ (прв братучед на таткото на Новак), пред четири години, во својата куќа во Краљево, си го одземал животот, пишува српски курир. Момир не можел да поднесе …

Повеќе »

(ФОТО) Разочарани обожаватели: На Инстаграм е совршена убавица а во живо и не баш…

Мадалина Генеа е романска глумица и манекенка која поради своите фотографии на Инстаграм ја нарекуваат една од најубавите жени на Европа. Неа ја следи глас на совршена убавица, но со своето појавување на црвениот тепих докажала дека фотографиите на социјалните мрежи и’ тоа како лажат. #damiani @damianiofficial 💍 A post …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова е најдобрата фудбалерка на светот, но воедно и’ една од најубавите

Кристиано Роналдо според изборот на ФИФА е најдобар фудбалер на светот, а со истата титула, во женска конкуренција, се закитила и’ фудбалерката на Барселона, Холанѓанката Лиеке Мартенс. 🌞📍#barcelona #dayoff A post shared by Lieke Martens (@liekemartens) on Oct 12, 2017 at 9:07am PDT 24. годишната фудбалерка оваа година со Холандија …

Повеќе »

(ФОТО) Гледачите повторно во шок: Лезбејски сцени и брутален секс

Меги Гиленхал игра самохрана мајка која станува проститутка. Во епизодата која е емитувана, минатиот викенд, на ХБО, глумицата ги милува градите на својата колешка Емили Мејд… Телевизиската серија за секс индустријата полека собира се’ повеќе обожаватели. „The Deuce“ кај нас е преведена како „Хрониките на Тајмс Сквер“, а последната епизода …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џорџ Јанг автор на хитот „Love Is in the Air“ починал во 71. година

Јанг бил брат на основачите на „ЕјСи/ДиСи“, Ангус и Малколм Јанг. Се прославил во 60. ттите години како член на бендот „The Easybeats“ во Сиднеј. Бил најдобар во работата зад сцена… Австралискиот музичар и ментор на групата „ЕјСи/ДиСи“, автор на хитот „Love Is in the Air“ починал во 71. година, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вчера тој се расплака, а набргу солзи ќе брише „фудбалскиот свет“…

Ѓанлуиџи Буфон на прагот на четириесеттата доминирал меѓу конкуренцијата. Неповторливиот италијански голман во понеделникот навечер ја освоил нагрдата за најдобар голман во светот, во својата проштелна сезона… Неделното попладне кај Италијанците е резервирано за нивниот „калчо“, секогаш шармантната Серија А. Колку и да, во различни сегменти, последните сезони заостануваат зад …

Повеќе »