НАЈНОВО

(ФОТО) Шок на концерт: Крис Реа паднал на бината и почнал да се тресе!

Легендарниот пејач се тетеравел на бината среде концерт во Оксфорд и паднал. Брзата помош го однела додека фановите гледале со неверица. Минатата година преживеал мозочен удар… Tweets by Matty_Boy_89 Само почнал неконтролирано да се движи наназад и одеднаш паднал со микрофонот во рака, напишал на Твитер еден од обожавателите на …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија: „Празниците би ги минала со семејството на пуст остров!“

На Меланија Трамп не и се допаѓа, премногу, нејзината нова улога или очајнички сака да се одмори од неа.Првата дама на САД рекла дека итно и е потребен одмор – далеку од Белата куќа… За време на посетата на малечките пациенти во Детската болница во Вашингтон, Меланија Трамп, по читањето …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) 8. докази дека штиклите на црвениот тепих немаат милост

Притиснати прсти нозете и болки во стопалата се составен дел од „бјути рутината“ на славните дами. Тоа го докажуваат и фотографиите снимени на црвениот тепих, но и во други пригоди, а кои многу јасно покажуваат дека штиклите немаат милост. Хали Бери изгледа одлично што и да облече. Сепак, оваа љубителка …

Повеќе »

Иван Херцег исфрлен од серијата бидејќи се расправал и доаѓал неподготвен

Наводно, загрепскиот глумец на снимањата често доаѓал неподготвен, а кога некоја сцена не би снимиле успешно, би ги обвинувал другите соработници Иван Херцег (36) се испокарал на сетот на „Чиста љубов“. Многу викал, се пожалиле неговите блиски соработници до продукцијата. Наводно, глумецот неколку пати приговарал. Се бунел на организацијата и …

Повеќе »

Македонски Ромео и Јулија:Муслиманка се верила со православец, но се’ било прекинато поради шокантна обврска

Момче (24) од Прилеп, си ја отворило душата и ја раскажал својата тажна приказна. Не се претставил, но во детали опишал што му се случило кога ја запознал, се вљубил и свршил со девојка од муслиманска вероисповед… „Среќата никој не си ја знае и тоа е навистина така. Од секогаш …

Повеќе »

Обожавателите се простуваат од Оливер Драгојевиќ: Лажна вест за неговата смрт го обиколи регионот!

На социјалните мрежи, но и неколку портали во регионот се појави лажна вест дека хрватскиот пејач Оливер Драгојевиќ починал. Неговите обожаватели се простува од него споделувајќи ги неговите песни на социјалните мрежи, но без потреба. Здравствената состојба на пејачот е многу тешка, а тоа го потврдуваат и откажаните концерти, но …

Повеќе »

(ФОТО) Бора Ѓорѓевиќ нема среќа: Развод и’ од третата сопруга

Фронтменот на групата „Рибља чорба“, Бора Ѓорѓевиќ (65) се разведува по трет пат! Како што се дознава до скорешната сопруга на Бора, Дубравка Милаковиќ (40) неодамна поднела барање за развод бидејќи повеќе не сакала ниту еден ден да мине со него. Најголема причина за разводот биле нејзината љубомора и честите …

Повеќе »

Ја губи битката: Оливер Драгојевиќ во кома!

Веста дека Оливер Драгојевиќ паднал во кома ја објавил story.hr, а ја пренеле само неколку словенечки портали… На Божиќната прослава, градоначалниот на Загреб Милан Бандиќ на пријателите им соопштил непријатна вест, објавуваат медиумите. „Додека патував до тука, ми јавија дека Оливер Драгојевиќ паднал во кома. Да се молиме за неговото …

Повеќе »

(ФОТО) Ед Ширан го занемарил кралскиот протокол, и го збеснал принц Чарлс

Не може секој да го знае кралскиот протокол, но очигледно во случајот на славниот Ед Ширен, закажала службата за протокол, или пак… Несериозниот гест на популарниот пејач Ед Ширан за време на доделувањето на МБЕ наградите во Бакингемска палата предизвикал големо медиумско внимание. 26. годишниот пејач ја држел раката на …

Повеќе »