НАЈНОВО

(ВИДЕО) Новак и Надал подготвени за Мелбурн: Еве како изгледале тренинзите на Ноле и Рафа на „Род Лејвер арената“

Новак Ѓоковиќ вчера го одработил првиот тренинг на „Род Лејвер“ арената во Мелбурн. Тој на главниот терен на Аустралиан Опен спарингувал со Стефан Калдави, со што на своите навивачи им испратил одличен знак во пресрет на враќањето на теренот. Новак на Инстаграм профилот објавил дел од тренингот, а по она …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на серијата „Јазол“ – Ибрахим Челикол открива: „Бурниот живот со жените заврши кога се оженив“

Актерот бил во врска и со партнерката од “Ифет” Ибрахим Челикол, згодниот 36. годишен турски актер, имавме можност да го запознаеме како главна машка улога во сериите „Татко и синови“, „Ифет“, „Милост“ и „Специјалци“, а во моментов го гледаме во новата викенд серија „Јазол” која се емитува на Сител телевизија. …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез во хеланки продолжува да воодушевува со раскошното тело

Иако на црвениот тепих секогаш е во раскошни тоалети кои ги истакнуваат нејзините раскошни облини, Џонифер Лопез во слободното време го негува спортскиот стил. Фотографите „ја фатиле“ за време на прошетка по Беверли Холс со дечкото, пензионираниот безбол играч, Алекс Родригез, за која Џеј Ло избрала широка блуза и хеланки …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојката на Кристиано Роналдо повторно покажала фантастична фигура – само два месеци по породувањето!

Откако станала девојка и свршеница на најдобриот фудбалер на светот, Кристиано Роналдо, Георгина Родригез е вистинска миленичка на јавноста. Колку е популарна покажуваат и бројките на Инстаграм каде собрала повеќе од 3,2 милиони следбеници. Нејзината последна снимка ја прегледале скоро три милиони луѓе. На неа Георгина покажува фантастична фигура ниту …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудски ѕвезди кои Божик слават како и во Македонија!

Некои од најпознатите холивудски ѕвезди Божик слават утре. Додека едни се родени во православни семејства, други слават бидејќи ја земале верата на своите партнери. Ким Кардашијан. Старлетатата е родена во Лос Анџелес, но по потекло е од Ерменија. Имено, таа е четврта генерација иселеници од Ерменија, а нејзините претци живееле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека тука секој втор „се мава од земја“ на српски песни, над 2.000 Македонци во Лерин слават Нова година со македонски песни и ора

На Јутјуб се објавени две видеа од прославата на Нова година во Лерин, Егејска Македонија (Грција) каде што над 2.000 Македонци со македонски песни и ора ја слават „најлудата ноќ во годината“. И додека во Грција нашинците после децении на притисоци, забрани, затварања и убиства за користење на македонскиот јазик …

Повеќе »

Раѓањето на Спасителот се слави со семејството: „Пред Божик зад Божик, кај и да си, дома да си“

Македонската православна црква, божикните празнувања ги спроведува водејќи се по јулијанскиот календар, според кој Бадник секоја година се слави на 6. јануари, а Божиќ на 7. јануари. Суштината на празникот е во радоста на христијаните пред големиот ден – Христовото раѓање. Поговорката: „Пред Божик зад Божик, кај и да си, …

Повеќе »

Денеска се слави Преподобната Евгенија:Маченичка кој ја фрлија во вода а потоа и во оган

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 декември. Денеска е Преподобна маченица Евгенија Ќерка на Филип, којшто беше епарх на целиот Мисир. Родена е во Рим. Во тоа време христијаните беа прогонувани од Александрија и живееја надвор од градот. Девицата Евгенија ги посетуваше и со сето срце ја …

Повеќе »

(ФОТО) Ги изненадил обожавателите: Рики Мартин објавил фотка на која е потполно гол

Порториканската музичка ѕвезда често на својот профил на Инстаграм објавува свои полуголи фотографии. Со новата објава Рики Мартин тотално ги воодушевил своите женски и машки фанови ширум светот. Пејачот потполно гол шета по бањата, додека фотографот се’ снимил од спалната соба. Рики Мартин го покажал задникот, додек предниот дел го …

Повеќе »