НАЈНОВО

(ФОТО) Да останеше на дворот, Меган никогаш не би можела да го направи или да го облече ова: Актерката гласала во наједноставна есенска облека и ужива во СЛОБОДАТА што  за Кејт е ПУСТ СОН!

Меган Маркл ги поддржала изборите за американскиот Конгрес, а таа отишла да гласа во наједноставна облека. На веб-страницата на фондацијата Archewell беше објавено видео на кое таа го поддржува гласањето, со хаштаг „гласајте“. „ABC News“ пишува дека Меган Маркл со тоа го прекршила протоколот на британското кралско семејство за неизразување …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средба по 54 години: Сестрата на сосема необичен начин го пронашла својот брат близнак, а нивната средба ги расплакала сите

Љубовта никогаш не престанала Морин Годвин била одвоена од својот брат Брејн како дете. Оттогаш изгубиле секаков контакт, но никогаш не заборавиле еден на друг. Тие упорно се барале на различни начини повеќе од половина век. Иако на моменти можеби изгубиле надеж, мислејќи дека никогаш повеќе нема да се видат, …

Повеќе »

(ФОТО) Посвоената ќерка на славниот пејач открила грозоморните детали: „Ми направи дете, ме дрогираше и ме принуди да абортирам“

Познатиот пејач, Стивен Тајлер, важеше за еден од најпосакуваните мажи на светот, а таа титула набрзо ја уништија пороците кои му го презедоа животот. Покрај зависноста, за која се лекуваше на инсистирање на семејството, на површина испливаа и мрачните тајни од неговото минато. Имено, неговата поранешна девојка Џулија Холкомб проговорила …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Додека не се СВРТИ никој не знае дека е БРЕМЕНА: Шокот доаѓа во моментот кога ќе и го видат СТОМАКОТ, никој не може да верува дека вака ИЗГЛЕДА!

Енџи од Карибите на социјалните мрежи споделила видео на кое е облечена во бикини додека гледа во океанот. Потоа во еден момент се врти и го покажува својот голем стомак. Оваа млада девојка чека близнаци, па сите се прилично шокирани кога ќе видат колку и е голем стомак.Токму тоа се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – „МАЈКА МИ СЕ НАДЕВАШЕ ДЕКА ЌЕ УМРАМ!“ – Поминал 12 години како БИЛКА, животот не му вредел, а потоа се’ СЕ СМЕНИЛО: Се случило ЧУДО!

Мартин Писториус имал само 12. години кога лекарите му дијагностицирале „криптококен менингитис“, поради што на крајот ги изгубил сите моторни вештини и станал „билка“. Неговите родители биле потполно очајни кога лекарите им рекле да го однесат дома да умре, но за среќа момчето не починало. За него се грижеле повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОТПОЛНО НЕВЕРОЈАТНО – ПОЧИНАЛА НА 99. ГОДИНИ, А ТЕЛОТО ГО ВЕТИЛА НА МЕДИЦИНАТА: Кога го отвориле не можеле да поверуваат што гледаат, биле ШОКИРАНИ!

Роуз Мери Бентли од Орегон имала едно од најретките анатомски пореметувања и со него живеела 99. години. Внатрешните органи во нејзиното тело биле поставени на спротивни страни од вообичаеното. Она што е уште почудно е што таа воопшто не била свесна за тоа, но тоа го открил научен тим од …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Бизарното откритие на полот на бебето видео ги налутило луѓето: „Ова е болно!“

Забавите на кои идните родители го откриваат полот на бебето стануваат се побизарни и почудни. Паровите почнуваат да смислуваат се’ полуди идеи, а една сатирична страница на Фејсбук неодамна направила снимка со откривање на полот. Намерата била да се преувеличи бизарноста на многу вистински забави, но без разлика што на …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБИЛА МИЛИОН ЛАЈКОВИ – Шакира блеснала во проѕирен фустан, луѓето се согласуваат: Тоа е вистински „одмазднички фустан“

Откако се дозна за прекинувањето помеѓу Шакира и нејзиниот долгогодишен партнер Пике, огромното мнозинство од јавноста застана на страната на колумбиската пејачка и секојдневно и пишува пораки за поддршка на социјалните мрежи. Шакира сега се појави и во новата кампања на модната куќа Burberry, а на својот Инстаграм сподели фотографија …

Повеќе »

САКА ДА ГИ ИНСПИРИРА ДРУГИТЕ – Во „Ѕвездите на Гранд“ настапи трансродова личност, а имаше посебна порака за „оние што се различни“

Во синоќешната емисија на регионалниот музички натпревар „Ѕвездите на Гранд“ за прв пат настапи трансродова личност, која покрај пеењето што го покажа, имаше и посебна порака за „сите што се различни“. Алино Јухарт од Словенија е првата трансродова личност која се појави во „Ѕвездите на Гранд“, а на публиката и …

Повеќе »