НАЈНОВО

Аеросмит ја прекинал турнејата поради здравствени проблеми на пејачот

Рок групата Аеросмит ја прекинала турнејата по Јужна Америка и ги откажала концертите во Бразил, Чиле, Аргентина и Мексико поради неочекувани здравствени проблеми на пејачот, Стив Тајлер кој итно бил префрлен на лекување. Точната причина за здравствените проблеми на Стивен Тајлер не е позната, но пејачот се обидел да ги …

Повеќе »

Првиот светски секси крузер впловил во Дубровник, а еве како гостите се забавуват на него

Првиот светски секси крузер на 26. септември тргнал на крстарење по Јадран, а моментално се наоѓал усидрен во Дубровник. „Убаво ни е и многу возбудливо. Луѓето се пријателски расположении многу се попристапни на бродот. Плус е што нема деца па можеме и тоа како да се одмориме и опуштиме. Често …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сепак нема да се снима третото продолжување на „Сексот и градот“ а за тоа имало само еден виновник!

„Сексот и градот“, мега популарната серија за четири пријателки кои бараат љубов и успех во Њујорк ја воодушевила публиката ширум светот. По завршувњето на серијата, снимени се и’ два филма, а беше најавен и трет, но се чини дека обожавателите на овие четири дами сепак ќе останат „со куси ракави“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојче „крадело“ пуканки од принцот Хари а сега сите зборуваат за неговата реакција

Мало девојче, кое заедно со мајка си седела до принцот Хари на Invictus Games во Канада, стана хит во светот. Зошто? Затоа што му „крадела“ пуканки на британскиот принц за време на натпреварот. Две годишната Емили била уловена од камерите како си грицка од пуканките на Хари, додека тој разговарал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наташа Беквалац прв пат проговори после третиот брак:„Ме исмеваат, но јас сум среќна“

Наташа Беквалац во почетокот на неделата му го изговорила судбоносното „ДА“ на избраникот Лука Лазукиќ, со кого очекува дете. Ова е трет брак за пејачката а поради тоа е често мета на лоши коментари. 💓 A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on Sep 27, 2017 at 10:39am PDT Меѓутоа, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запознајте ја жената пајак!

Луо Денпинг, или „жената пајак“ од кинеската провинција Гуеџој, без никаква заштита се качува по карпите, па поради тоа многумина ја нарекуваат „жена пајак“. Таа работи од 8. до 16. часови дневно и ги забавува туристите, а државата месечно и плаќа 458. долари. Некогаш во таа кинеска провинција мажите се …

Повеќе »

„Сулејман“ и Кристијан Беил заедно ќе снимаат филм во Србија

Турскиот актер, Халит Ергенч (47) кој со славата се здобил како Сулејман Величествениот во истоимената серија во Србија ќе го снима филмот „Јаничар“. Освен улогата, турскиот глумец ќе биде и продуцент бидејќи сакал својата долгогодишна актерска кариера, последните 25. години градена и во Америка, да ја круниса токму со филмот …

Повеќе »

(ФОТО) Најконтроверзниот злосторник во историјата на САД наскоро ќе биде на слобода!

Поранешната ѕвезда на американскиот фудбал, О Џеј Симпсон, за неколку дена ќе биде пуштен на слобода откако служеше казна затвор во Невада, Лос Анџелес, јавува неговиот адвокат. Адвокатот, Малколм Лаверн вели дека Симпсон веќе прави планови што ќе прави откако ќе биде пуштен на слобода, но адвокатот се уште не …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е наследникот на Хефнер: Пораснал во Плејбој вилата, а сега е на чело на милионско царство

Купер Хефнер, најмладиот син на починатиот могул Хју Хефнер, моменталниот креативен директор на Плејбој, е наследникот на својот татко на чело на “Playboy Enterprises”, пишува “Time”. What makes a real man? Playboy's @CooperHefner explores masculinity. https://t.co/b5kJBKSXiL pic.twitter.com/WAn8bgFqcx — Playboy (@Playboy) September 21, 2017 26.годишниот Купер би требало да наследи милиони, …

Повеќе »