НАЈНОВО

(ФОТО) Холивудска сапуница: Леонардо ДиКаприо ја љуби ќерката (20) на девојката на Ал Пачино

Леонардо ДиКаприо празниците ги минал со својата нова девојка, 23. години помладата аргентинска манекенка и глумица Камила Мороне Леонардо ДиКаприо (43) веќе некое време, се шушка, ја љуби Аргентинката Камила Мороне (20). Двојката празниците ги минале во скијашки ресорт, каде Камила направила и неколку селфи. Освен Божик, заедно ја дочекале …

Повеќе »

(ФОТО) Сензационален скијашки костум на Линдзи Вон: Со фотки од тренинг „го запалила“ интернет

Американската скијашка Линдзи Вон со атрактивниот скијашки костум го привлекла вниманието на јавноста за време на еден од своите тренинзи… Светскиот куп се преселил во Крањска гора каде во саботата скијашките се бореле за бодови во велеслалом, но меѓу нив го немало најпознатото име. Американката Линдзи Вон прескокнала некои трки …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Меси и Роналдо за него се сиромаси: Ова е најбогатиот фудбалер на светот

Фаик Болкиах (19) игра за младата екипа на Лестер. Велат дека не е лош, но има и поталентирани од него. Како и да е, сигурно е дека од фубалот нема да заработи некои големи пари, но и’ не му се потребни бидејќи неговото наследство се проценува на 20. милијарди долари! …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ ѕвездите имаат свои идоли: Еве кои биле фудбалски „шампиони“ на Меси, Златан, Нејмар, Бекам…

Најголемите фудбалски ѕвезди некогаш биле деца кои сонувале еден ден да ја достигнат славата на своите фудбалски идоли. Еве кој ги мотивирал Меси, Златан Ибрахимовиќ, Нејмар, Агуеро, Бекам, Иниеста… Идол на Меси му бил Пабло Ајмар Многумина мислеле дека на Меси идол му бил Диего Армандо Марадона, меѓутоа Лео како …

Повеќе »

(ФОТО) Ептен се посрамотил – Ѕвезда на „Игри на престолите“ исфрлена од кафуле:Пијан правел проблеми

Глумецот Кит Харингтон, попознат како Џон Сноу во серијата „Игри на престолите“ толку многу се опил, додека бил излезен со своите пријатели, што го исфрлиле од едно њујоршко кафуле. Според пишувањето на порталот TMZ, ѕвездата на „Игри на престолите“, Кит Харингтон, си направил проблеми кога овој викенд со друштво излегол …

Повеќе »

(ФОТО) Наум Петрески наскоро дедо: Анастасија, кажа „Да“

Пејачката Анастасија Петреска, ќерка на Наум Петрески, му кажа „Да“ на своето момче. Нејзиното момче, Владимир Поповски кој е вокал во групата „Биоритам“, убавата Анастасија ја побарал за жена во Банско каде парот ги минува празничните денови. На социјалните мрежи, каде парот ја објави веста,се редат честитки од најблиските.

Повеќе »

(ФОТО) После бизарна несреќа популарната пејачка која има 40. конци на лицето ја објавила првата фотографија

Американската пејачка и актерка Кери Андервуд напишала, на својот блог, дека има повеќе од 40. конци на лицето откако во ноември доживеала несреќа, кога се сопнала на скали во својот дом. Пејачката на 1. јануари објавила дека чувствува дека не изгледа исто како порано откако поминала бројни операции на лицето. …

Повеќе »

(ФОТО) Политичката клаузула на Меси зачуди:Како татко му го објаснува „фамозниот“ член од договоро со Барселона?

Угледниот шпански весник „Ел Мундо“ излезе со сензационална ексклузива дека Лионел Меси се заштитил во новиот мега-договор со Барселона со специјална клаузула, која во случајот има политичка содржина и е поврзана за можното отцепување на Каталонија од Шпанија. Каталонците веќе извесно време се борат за осамостојување и водат жестоки напори …

Повеќе »

Подарете љубов – 10. радосни мисли за Божик: Испратете најубави желби на сите кои ги носите во срцето!

Посакајте им среќа на своите најмили… „Љубов е она што се слуша во собата кога на Божиќната вечер ќе престанеш да отвораш подароци и само слушаш“ – Боби (7. години) „Дародавецот скајте го повеќе од подрокот“ – Бригам Јанг „Подарената љубов и време се основни состојки на вистински среќен Божик“ …

Повеќе »