НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Емили Ратајковски позирала во топлес за Vanity Fair

Еден од најпопуларните модели на денешницата, згодната Емили Ратајковски, за шпанското издание на Vanity Fair позирала во разголено издание. Емили позирала во гаќички и топлес, а градите ги покрила само со раце. Освен разголената насловна, манекенката за еден од најпознатите светски магазини позирала и гола во када но и пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) Србија избра песна за „Евровизија“ – дали ви се допаѓа?

После девет години во Србија е повторно одржана „Беовизија“ на која Србите одлучиле кој песна ќе ја испратат на Евросонг. Изборот паднал на песната „Нови деца“ во изведба на Александар Сања Илиќ и групата „Балканика“. Токму таа песна добила најмногу гласови од публиката но и жирито и ќе ја претставува …

Повеќе »

(ФОТО) Го издал прстенот: Ед Шеран на настап во Лондон ги покренал гласините дека тајно се оженил

Откако кон крајот на јануари објавил дека тој и неговата девојка, Шери Сиборн, се свршиле, ирскиот музичар Ед Шеран на концерт во Лондон, на 19. февруари, носел венчан прстен и со тоа ги поттикнал гласините дека во меѓувреме и’ тајно се венчал. „Малку пред нова година ’си набавив свршеница’“ напишал …

Повеќе »

(ФОТО) Прва модна ревија на кралицата Елизабета: Гледала од прв ред во друштво на Ана Винтур

Се состанале кралицата на модата и кралицата на Британија, бил еден од коментарите на сметка на изненадувачката посета на кралицата Елизабета на годинешната Модна недела во Лондон, на која на 20. февруари во друштво на Ана Винтур ја проследила модната ревија на дизајнерот Ричард Квин. Потоа му ја врачила првата …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Внимавајте кои игри ви ги играат децата: Сестри оставиле порака и скокнале од зграда – нови жртви на онлајн играта „Синиот кит“

Две сестри, Марија (12) и Анастасија (15) извршиле самоубиство скокнувајќи од зградата, а руската полиција истражува дали оваа трагедија е поврзана со играта „Синиот кит“ која младите ги наведува на самоубиство. Телата на девојчињата биле пронајдени во снегот под прозорецот на станот во кој живееле во градот Ижевск. Нивните пријатели …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бонд се „ботоксирал“:Згодниот глумец се замрзнал!

Даниел Крег на доделувањето на наградите БАФТА станал една од главните теми на социјалните мрежи После доделувањето на наградите БАФТА на социјалните мрежи како една од главните теми се наметнал и’ глумецот Даниел Крег. Имено, многу гледачи и обожаватели забележале дека глумецот изгледал пластично и многу постар од инаку. „Зошто …

Повеќе »

(ФОТО) Ниту малку женствено!Ангелина Џоли блеснала на црвениот тепих но нејзиниот грб многумина згрозил…

Ангелина Џоли на доделувањето на наградите БАФТА пристигнала во елегантен црн фустан. Но, гламурозниот впечаток го расипале тетоважите на нејзиниот грб… Ангелина Џоли во последно време многу често можеме да ја видиме во јавност. После брачниот крах гумицата се’ повеќе почнала да отсуствува од јавните случувања па затоа и не …

Повеќе »

(ФОТО) Холивуд воведува нови правила за снимање секс сцени

Последните шест месеци во Холивуд почнало сериозно да се зборува за проблемот на сексуалното злоствување. Се’ започнало со Харви Вајнстајн, а се испоставило дека скоро и нема глумица која не искусила барем некоја непријатност во својата работа, додека многа од нив биле малтретирани и злоставувани. Поради фактот дека повеќето злоставувања …

Повеќе »

Одлични трикови за шопинг: Неприкосновената модна икона советува!

Кејт Мос (44) во деведесеттите години „жарела и палела“ на модните писти а денес е признаена модна икона. Славната манекенка неодамна во интервју за „Гардијан“ открила дека ги обожува продвниците за користени алишта бидејќи таму може да пронајде многу убави работи, како што таа вели „вистински скапоцени камења“. Од неа …

Повеќе »