НАЈНОВО

Кире Лазаров и’ покрај стартот од соништата веднаш би потпишал…

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е презадоволен од почетните две победи на ЕП. „Имаме старт од соништата на едно првенство. Победени се квалитетни ривали, Словенија и Црна Гора. Особено е добро што ги решивме во последните минути, а со тоа покажавме дека имаме самодоверба. Кога победуваш вакви дуели …

Повеќе »

ЕХФ повторно ја казни Македонија поради „стара болка“

ЕХФ (Европска ракометна федерација) ја казни македонската репрезентација. Ракометната федерација на Македонија треба да плати глоба од 2.000 евра поради несоодветна опрема на ракометарите. Казната е поделена на 1.000 евра за различни чорапи на мечот со Словенија и уште 1.000 за „стреч-гаќички“, кои Манасков, Стоилов, Кире Лазаров, Филип Лазаров, Талески …

Повеќе »

(ФОТО) Извлечен добитникот на Citroen C3 Aircross на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол

Новогодишната наградна игра „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол и официјално заврши. Истата започна на 24.ти ноември и траеше до 15.ти јануари. 53 дена посетителите на Рамстор мол ја имаа можноста да добијат некој од 110.те кујнски апарати и таблети. Главната награда на „Пазари, Греби, Добиј!“ беше најновиот Citroen C3 …

Повеќе »

Откако слушнал колку многу повеќе заработил Марк Валберг уплатил пари во име на колешката

Се чини дека скандалите околу филмот „Сите пари на светот“ не се намалуваат. Имено, откако Кевин Спејси бил исфрлен од филмот требало да се доснимаат сцени, но не добиле сите исти хонорари. Во јавност се појавиле детали од дополнителното снимање сцени за филмот „Сите пари на светот“ откако Кристофер Плумер …

Повеќе »

(ВИДЕО) Давид Темелков „се вљубил“ на снимањето на спотот во Венеција

Давид Темелков, наводно, се вљубил во ’главната глумица’ од својот нов спот… Улиците и каналите на градот на љубовта, изминатите денови „сведочеле“ на страсните прегратки и нежности на Давид Темелков и атрактивната Сара Спинчиќ. Наводно, за време на снимањето на спотот за песната „Љубави“ во која Сара ја има главната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трамп повторно ја „понижил“ Меланија: Со синот ја оставил да накисне на дождот!

Трамп повторно го покажал својот егоистичен карактер. По малото смирување околу „недоразбирањата“ со сопругата, американскиот претседател повторно направил гаф со кој ги понижил сопругата Меланија и синот Барон… Претседателот Доналд Трамп ги оставил својата сопруга Меланија Трамп и синот Барон, за време на невремето на меѓународниот аеродром Палм Бич во …

Повеќе »

(ФОТО) Сашо Тасевски: „Не се спуштам на пиљарското ниво на Ефтов“

По  интервјуто во емисијата „Во Центар“ на Васко Ефтов, за време на кое актерот и директор на Драмски театар, Сашо Тасевски стана и си замина, подоцна тој соопшти зошто го прекинал разговорот. „Моите пријатели очекуваат моја реакција за интервјуто кај Ефтов. Преќутев не зашто немав што да му кажам, туку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Амди Бајрам дошол како султан на „Ромски бал“

Во хотелот „Александар Палас“ и годинава се одржала традиционалната манифестација „Ромски бал“. Најголемо внимание меѓу присутните гости привлекол, како и секогаш, пратеникот Амди Бајрам. Тој на балот дошол облечен како султан, со наметка, златна капа и придружба, со мажи кои беа облечени исто како него, но со сини капи и …

Повеќе »

(ФОТО) Јавна соба: Во третата седмица од јануари…

Неделни активности во „Public Room“ 09.-19.01. // 10:00 – Winter Fun with Jumping Clay Зимски распуст исполнет со креативност, едукација и забава! facebook event link Апликација за пријавување. 09.-19.01. // 10:00 – Курс за деца: Design Thinking На овој курс децата имаат можност да поминат низ 5те различни фази на …

Повеќе »