НАЈНОВО

(ВИДЕО) Да навиваме како македонските навивачи во Вараждин: Да им пренесеме позитивна енергија на ракометарите за добра игра и ПОБЕДА против Шпанија!

Наскоро ќе почне првиот натпревар на македонските ракометари на ЕУРО 2018 во вториот круг. Играат со неприкосновената Шпанија. Но, нашите момчиња се „лек“ за недопирливите. Со „нашите“ Шпанци во тимот сигурно ќе оставиме одличен впечаток… а како што досега не навикнаа, на претходните три средби,можеме да дојдеме и’ до победа. …

Повеќе »

Се однесувале како Меланија да не е важна, но таа е онаа која последна се смее!

Една година откако американскиот претседател Доналд Трамп влегол во Белата куќа, најпопуларна во кланот на Трамп, според анкетата објавена во петокот е првата дама Меланија… Таа е попопуларна од својот сопруг, а и неговата ќерка Иванка. Според анкетата, 48. отсто испитаници позитивно ја гледаат Меланија Трамп, додека 33. отсто не …

Повеќе »

(ФОТО) Необични семејни приказни: Кои се луѓето кои ги одгледале Леонардо ДиКаприо, Ума Турман,Џенифер Анистон, Кејт Хадсон, Хју Лери…?

Додека родителите на некои актерски ѕвезди се во фокусот на медиумите колку и тие самите, некои сепак не ги сакаат светлата на рефлекторите иако нивните животни приказни се дури и поинтересни од самите кариери на нивните деца. На пример, многумина до пред некоја година не ни знаеле кој е татко …

Повеќе »

(ФОТО) Нови маки на замрзнатото дете: Неговата приказна го обиколи светот, а сега уште еднаш му го свртеле грбот!

Кога еден ден дошол на училиште, малечкиот Ванг Фуман имал „заледена“ фризура.Неговите трепки и веѓи исто така биле замрзнати.Имено, детето од Кина до школо пешачело 4,5 километри на температура од минус 9. степени. Учителката го фотографирала и таа слика многу бргу се проширила по интернет. Малечкиот Ванг живее со постара …

Повеќе »

(ФОТО) Малерозни навивачи: Купиле билети за петокот, кога Македонија не играше!

Во целата еуфорија околу добрите игри и пласманот на Македoнија во втората фаза се прават и грешки, па неколку македонски навивачи кои утрово биле пред билетарницата во салата во Вараждин, се чувствувале како змија да им го пресекла патот кога виделе дека купиле влезници за петокот, кога Македонија не играше. …

Повеќе »

(ФОТО) Не се откажувале: Славни парови на кои сурогат мајки  им родиле деца

Имале се’ што можеле да замислат, но многу од овие ѕвезди со години чекале да им се оствари една од најголемите животни желби – да станат родители. Имале проблеми со плодност и мака мачеле со зачнувањето па многумина се одлучувале на вештачко оплодување или на опцијата кој е се’ почеста, …

Повеќе »

Филип Миркуловски: Шансите се фифти-фифти, но имаме сили за историско полуфинале!

Во македонската ракометна репрезентација шест играчи имаат одиграно по 22. натпревари на Европските првенства, во таа група е и Филип Миркуловски, кој воедно има и постигнато 55. голови на сите досегашни дуели. Во пресрет на вечерашниот натпревар против селекцијата на Шпанија, Миркуловски очекува да биде израмнето до крај на натпреварот. …

Повеќе »

(ФОТО) Реал Мадрид му дава „зелено светло“ на Кристиано Роналдо да замине во Манчестер Јунајтед

Кралскиот клуб му соопштил на Кристиано Роналдо дека тие му дозволуваат да преговара за летен трнсфер со еден од клубовите по негова желба – Манчестер Јунајтед или ПСЖ. Португалската супер ѕвезда последната година има многу фрустрации од животот на Бернабе особено после обвинувањата за затајување данок, во исто време додека …

Повеќе »

(ФОТО) Кире Лазаров информира: Македонските ракометари опуштени пред средбата со Шпанија!

Денес е денот на средбата помеѓу Македонија и Шпанија а сите љубители на ракометот, сигурно, денот го планираат според терминот на одигрувањето – вечерва во 20:30 часот. И’ додека секој си размислува како ќе играат нашите јунаци, репрезентацијата која во првиот круг беше најголемо изненадување на првенството, сигурно е дека …

Повеќе »