НАЈНОВО

(ФОТО) Завршен е четвртиот албум на Тоше Проески: Промоција на пролет со концерт

Од фондацијата „Тоше Проески“ најавија дека е завршен неговиот четврти постхумен албум насловен „Secret place“. На албумот ќе има 10 песни, кои се испеани на англиски јазик. „Се подготвуваат и три видеозаписи за три песни од самиот албум. Едниот е снимен во Македонската филхармонија, вториот во студио, а третиот во …

Повеќе »

(ВИДЕО) 97. годишен дедо уште говори и пее на македонски – во Солун!

Фејсбук страната The Macedonian на Фејсбук, постави видео во кое главна „ѕвезда“ е 97. годишен дедо. Но, поентата на видеото е дека тој, покрај тоа што е многу витален зборува и пее на македонски јазик и тоа во Солун, Грција… И, следи прашањето – Кој е тој што ќе ми …

Повеќе »

(ФОТО) Ерхан Петекаја, Џихан, од „Парампарче“ : Погрешив за Ѓулсерен, бев глупав и се каам! 

„Кога би можел да го вратам времето, никогаш не би и приредил такво нешто. Од мојата уста излегоа некои потполно бесмислени работи, а настанот поприми невидени размери поради социјалните мрежи…“ Големиот скандал кој се случи за време на снимањето на хит серијата “Парампарче” беше најжешка тема во турските медиуми. Судирот …

Повеќе »

(ФОТО) Негативката од „Парампарче“,Мине Тугај открива : Копнеам за семејство, дом, деца…

Драматична убавина, елеганција и интелегенција…. Таа е жена која понекогаш се затвора во себе и бара богатство во едноставноста. Мине Тугај е 39 годишнатурска актерка која имавме можност да ја запознаеме во сериите Една силна жена, Ѓулпаре, Од мене татко не бидува, Капали чаршија, Бурни времиња, а моментално ја гледаме …

Повеќе »

(ФОТО) Игор Џамбазов повторно со старата љубов!

  Сигурно се сеќавате дека миленичката на нашиот шоумен, Игор Џамбазов, Емилија Џамбазова Бавчанска, пред околу една година беше една од најпопуларните мачки на социјалната мрежа Фејсбук. Нејзиниот газда го „нарекуваше“ хомо-сапиенс, а пак тој нејзе ја возвишуваше до небо со подарената љубов. Покрај него и она стана популарна, па …

Повеќе »

(ФОТО) Македонскиот актер, Ертан Шабан, и Ебру Озкан добија ќерка

Македонскиот актер Ертан Шабан, кој професионално и емотивно е врзан за Турција откако со години работи на турски филмски и телевизиски проекти, и пред две години стана турски зет, деновиве заедно со сопругата, познатата актерка Ебру Озкан се реализираа како родители. Имено, Шабан и Озкан на 12 јануари станаа родители …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Семејна идила на Бредли Купер и Ирина Шајк со ќеркичката

Холивудскиот пар овие денови, после долго време, покажал како за нив изгледа семеен одмор и колку уживаат во родителската улога откако во април минатата година ја добија ќерката Леа де Сеин. Рускиот супермодел, Ирина Шајк, и актерската ѕвезда Бредли Купер пред девет месец станаа горди родители на малечкото девојче кое …

Повеќе »

(ФОТО) Кога фотошопот ќе откаже: На насловната на Vanity Fair, Опра има три раце а Рис три нозе

Грешките биле забележани кога од американското модно списание објавиле дека од насловната дигитално го „отстраниле“ глумецот Џејмс Франко поради обвинувања за сексуално злоставување… Гламурозната насловна на 24. издание на холивудското издание на магазинот Vanity Fair, на која „блеснале“ некои од најголемите холивудски ѕвезди повеќе личела на лоша шега отколку на …

Повеќе »

Кејси Афлек се повлекол, како презентер, од 90. доделување Оскари!

Помладиот брат на Бен Афлек во 2017. година ја освоил наградата за најдобар глумец во конкуренција со Дензел Вашингтон и Рајан Гослинг. Освоил и Златен глобус и бројни награди на филмските критичари… Кејси Афлек (42), глумец кого две членки на филмската екипа го обвиниле за сексуално вознемирување на филмскиот сет, …

Повеќе »