НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Бали Бег во „Карасевда“ на Сител повторно ќе ги освојува женските срца!

Премиерата на „Кара севда“ се случила на 14. октомври 2015. година. Серијата која има две сезони и вкупно 74. епизоди во Турција се емитуваше до 21. јуни 2017. година.„Карасевда„ која во САД е преведена како „Бескрајна љубов“ е добитник на наградата Еми за најдобра тв серија – теленовела. Популарниот турски …

Повеќе »

Денес натпросечно топло

Без поголеми промени на времето ќе помине и понеделник, 29.тти јануари. Слаба магла наутро ќе има локално по котлините. Потоа претпладне во котлините се очекува онаа препознатлива заматеност, додека сосема ведро и со прозрзачна атмосфера ќе биде само на планините. Утрото повторно ќе биде релативно студено. Минималната температура главно ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Влатко Стефановски: Акустична концертна промоција на „Мајчин јазик“

Во ноември 2017. година, Влатко Стефановски го објави албумот „Мајчин јазик“, како издание на „Кроација рекордс“. Ова е првиот акустичен албум во неговата кариера, и веднаш по издавањето се здоби со неподелени позитивни критики од балканските музички критичари и медиуми. На 17. март 2018. година, ќе биде организиран концерт на …

Повеќе »

(ФОТО) Срамна честитка од Кристиано Роналдо за голот на Марсело!

Фудбалерите на Реал вчера играле во гости против Валенсија, а еден детал во режија на Кристиано Роналдо привлекол повеќе внимание отколку победата на „кралскиот клуб“ во гости… После поразот од Леганес и испаѓањето од Купот на Шпанија, фудбалерите на Реал имале огромен притисок и императив од победа на Местаља. Од …

Повеќе »

Кили нема проблем да се смени името на Македонија!

Кирил Поп Христов – Кили во изјава за американски весник вели дека нема проблем да се смени името на Македонија! Актерот Кирил Поп Христов пред околу еден месец се врати во Македонија од Еквадор. Но, денес предизвика големо внимание со изјавата што се најде на страниците на „Вол Стрит журнал“. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ед Ширан изненадил обожавателка среде трговски центар!

Популарен е. Има хитови, Освојува награди. Урива рекорди…Но, се’ чини дека Ед Ширан е пред се’ убаво воспитано момче. И’, ѕвезда која цврсто стои на своите две нозе, без оглед на планетарната слава. Една обожавателка на Ед Ширан во Трговски центар пеела негова песна…Во еден момент популарниот пејач се качил …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАСА ги снимила звуците на Сонцето!

Секој ден е со нас, не осветлува, грее, понекогаш и премногу но научниците успеале да снимат уште нешто од Сонцето. NASA снимила звуци од Сонцето, кои мора да ги слушнете фантастични се… @huskotosichNASA ги сними звуците од сонцето, мора да ги слушнете фантастични се 😮 …споделете… Posted by KAMAJ.net on …

Повеќе »

(ФОТО) Љубов беше тоа: Писмото на Бред Пит за болната Ангелина Џоли повторно „го потресува“ светот!

Секоја година, во медиумите и на социјалните мрежи се коментира изгледот на Ангелина Џоли кој е често на работ на анорексија. Откако низ медиумите се појавија информации дека познатата актерка, Ангелина Џоли, има само 36 килограми, како и дека нејзиното здравје е сериозно загрозено поради анорексијата, повторно на социјалните мрежи …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена во 58. година ги покажала нозете и покажала дека и’ понатаму е „бомба“

Иако има 57. години Лепа Брена има тело на кое би можеле да завидуваат и многу помлади жени. Тоа повторно го покажала објавувајќи фотографии од одморот во егзотичните Малдиви каде позира во фустан со висок шлиц и ги покажува своите долги нозе. Maldivi 2018 A post shared by Lepa Brena …

Повеќе »