НАЈНОВО

(ВИДЕО) Направила куќа на два спрата само по упатства од Јутјуб!

Веројатно е тешко да се замисли како жена без ниту малку искуство во градежништвото можела да изгради куќа на два спрата, со пет спални благодарение исклучиво на упатствата од видета од Јутјуб. Кјара Бруклин и нејзините четири деца се жив доказ дека тоа е можно. Нејзиниот најстар син, Дру, и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Денот кога авион удрил во Емпаер Стејт Билдинг: Чудесна приказна за жената која преживеала пад од 75. спрат

Оваа неверојатна жена ја победила и самата гравитација кога преживеала пад од 75. спрат, заробена во лифт. Лифтот бил ноќен кошмар на голем број луѓе, но понекогаш кошмарите стануваат вистинско чудо. Пример за тоа е Бети Лу Оливер која успеала да ја измами смртта и да преживее катастрофа каква е …

Повеќе »

(ФОТО) Продаден болидот на Шумахер со кој го освоил последниот трофеј: Износот кој купувачот го „искеширал“ изненадил многумина!

Болидот со кој легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер, го освоил својот последен трофеј во кариерата е продаден за неверојатен износ. Болидот на легендата на Формула 1, Михаел Шумахер, со кој последен пат победил на Големата награда на Монако, продаден е на аукција во Америка за 7,5 милиони долари. …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно убави вести од Бубе Ин: „Се враќам со многу новини!“

„Среќен сум што бев опкружен со позитивни ликови кои ми ја вратија самодовербата и сватив дека сум имал многу клетници кои ми ја цицале крвта, но доста беше, се рехабилитирам и се враќам на пиадесталот кој ми припаѓа…“ Големиот мајстор на својот занает, прочуениот стилист за коса Љупчо Петрушевски Бубе …

Повеќе »

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест… Jump up in this beach like… A post shared by Halle Berry (@halleberry) on Jul 17, 2017 at 5:26pm PDT Хали Бери е една од најценетите холивудски глумици, освоила бројни награди и најпозната е по со Оскарот …

Повеќе »

(ФОТО) Алехандро Санс со „Деспасито“ најуспешен на Латино Греми наградите

Годинешниот мегахит „Despacito” на Порториканците Луис Фонси и Деди Јенки освои најмногу Латино Греми награди на 18.то доделување кое се одржа сношти во Лас Вегас. Песната победи во категориите: пeснa на годината, најдобро видео, запис на годината и најдобра урбана комбинирана изведба (заснована на мотиви од секојдневието, со примеси на …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс се омажила за својот милионер: На венчавката просуствувале Ким Кардашиан, Бијонсе…

Една од најдобрите тенисерки на денешницата, Серена Вилијамс, се омажила за својот милионер и основач на „Редит“, Алексис Оханиан. The star-studded arrivals of Serena Williams' wedding https://t.co/emkqdKzFDU pic.twitter.com/k5eDOfLtlV — Daily Mail Celebrity (@DailyMailCeleb) November 17, 2017 На тематската венчавка во знакот на „Убавица и ѕверот“ присуствувале бројни познати личности меѓу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џес Бејли гостин во „Еден на Еден“, Жаре му извадил чадор!

Недела, 18. и 50. часот на Канал 5. Во „Еден на Еден“ гостува една од најпопуларните и најозборувани личности во Македонија, американскиот амбасадор, Џес Бејли. Амбасадорот за првпат зборува за својот приватен живот, а открива и што мисли тој за разните гласини околу него. Што го натера Жаре да извади …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни“ во ексклузивен разговор со успешна бизнисменка: Не е се’ така црно во македонската економија

Фчерашни новости повторно последни на местото на настанот. Во недела од 20 часот на Телма последни дознајте: – Фчерашни на лице место: Акција на најхрабрите во борба против загадувањето – Разговор со успешна бизнисменка: Не е сѐ така црно во македонската економија – Единствено во Фчерашни: Нема да гледате инспиративна …

Повеќе »