НАЈНОВО

(ФОТО) Ја победила најтешката животна битка: Холивудската глумица оставила потресна порака и сите ги расплакала!

Глумицата Шенон Доерти која е позната по улогата во „Беверли Хилс“ долго се бореше со рак кој успешно го победи. Шенон на Инстаграм напишала дека пред една година имало многу малку шанси повторно да се посвети на телевизијата и глумата, но дека успеала. „Добро утро. Не така одамна се прашував …

Повеќе »

(ФОТО) Проблеми во рајот на Кристијано Роналдо: Георгина лута поради манекенката!

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез изгледаат тажно додека го слават нејзиниот 24.тти роденден откако се појавија тврдења дека испраќал ноќни пораки на манекенката за долна облека Рајан Сагден Асот на Реал Мадрид својата девојка ја однел на вечера во клуб во Марбелја во неделата, но гласините за поранешната девојка се …

Повеќе »

(ФОТО) Луис Хамилтон,откако јавно го посрамотил, на внукот му купил фустан

Светскиот првак во Формула 1 го одвел внукот во забавниот парк „Дизниленд“ за да му се извини за исмејување на социјалните мрежи „Толку сум тажен што го гледам сето ова“ рекол возачот на Формула 1, Луис Хамилтон (32) во своето видео кое го објавил на социјалните мрежи, а потоа го …

Повеќе »

(ФОТО) Страшно-Кога имала 11. години таткото и дал дрога и ја силувал 10.години. Но, вистинскиот шок допрва следел…

Кога пред осум години глумицата Мекензи Филипс (58) открила дека била во врска со својот татко, починатиот пејач Џон Филипс, светот останал во шок. Никој не можел да верува каков пекол минала ќерката на познатиот рокер додека растела. Џон Филипс е до некаде виновен за проблемите низ кои подоцна минувала …

Повеќе »

(ФОТО) Фатени во акција: Буфон и сопругата повторно разменувале нежности во јавност

Славниот голман Ѓанлуиџи Буфон отпатувал во потоплите краишта и се препуштил на страстите, со сопругата ниту не наслутувајќи дека папараците ги следат. Топло време – врели страсти. Тоа и’ оди едно со друго. Двајца фотографирани во љубовен занес секогаш предизвикува внимание, а кога станува збор за познатиот фудбалер кој разменува …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Касандра“ обвинета за силување на славната Шакира!?

Серијата со која кај нас „беа воведени“ шпанските серии ќе остане по многу нешта запамтена..На главните актери им донесе огромна слава, но за некои од нив дојдоа и многу тешки моменти… Актерот Освалдо Риос, кој се прослави со улогата на Игнасио во серијата „Касандра“ пред неколку години беше обвинет дека …

Повеќе »

(ФОТО) Никој претходно не го направил ова на кралска свадба:Меган Маркл изненади со најновата одлука

Идната сопруга на принцот Хари не престанува да изненадува. Имено, на денот на венчавката на 19. мај во црквата Свети Ѓорѓе во дворецот Виндзор, говор пред 800. гости наместо татко и’ Томас Маркл, можеби ќе одржи самата Меган и така ќе отстапи од уште еден кралски обичај. The Sunday Times …

Повеќе »

(ФОТО) Нивниот бакнеж на Греми предизвикал жестоки коментари: Разлика од 40. години!

Љубовта меѓу Стивен Тајлер (69) и неговата 40. години помлада девојка, Ејми Ем Престон од ден на ден очигледно е се’ посилна, а тоа го покажале и на доделувањето на Греми наградите. На црвениот тепих разменувале нежности покажувајќи колку заљубени. Сепак разликата во години секогаш предизвикува контроверзии, па така и …

Повеќе »

(ФОТО) Греми 2018: Во знакот на Бруно Марс кој си замина со шест грамафони!

Најпрестижните музички награди Греми поминаа во знакот на Бруно Марс, кој ги освои главните награди вечерта и во знак на борбата против сексуално злоставување, а присутните движењето го подржаа носејќи бели рози. На јубилејното, шеесетто издание на наградите Греми што се одржаа во Њујорк, американскиот пејач, текстописец и продуцент Бруно …

Повеќе »